Депутату, який підірвав гранати в будівлі сільради на Закарпатті, повідомлено про підозру

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Повідомлено про підозру депутату, який підірвав гранати під час засідання сесії сільради в будівлі Керецьківської сільської ради (Мукачівський район, Закарпатська область).

За даними слідства, вчора, 15 грудня,  підозрюваний під час засідання кинув на підлогу три гранати, які одразу здетонували.

Внаслідок підриву постраждало 23 людини, 16 чоловіків і 7 жінок віком від 28 до 68 років, включно з підозрюваним. 

Їх госпіталізували до медзакладів з тілесними ушкодженнями різного ступеня тяжкості, в більшості діагностували осколкові поранення.

Депутата затримали в порядку ст. 208 КПК України й вирішується питання про обрання йому запобіжного заходу.

  • У будівлі Керецьківської сільської ради (Мукачівський район, Закарпатська область) депутат підірвав гранти. Є жертви.
  • 9 листопада на Закарпатті трапилась ДТП, внаслідок якої загинула 1,5-річна дівчинка. За даними правоохоронців, за дитиною не встежила матір, яка на момент трагедії була у стані алкогольного сп’яніння.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.