У США автовиробників зобов’яжуть впроваджувати технології проти водіння у стані сп’яніння
Джерело: The Guardian
Національна Адміністрація безпеки дорожнього руху США (NHTSA) анонсувала початок розробки технологій, які запобігатимуть водінню у стані сп’яніння.
Як нагадали у виданні, в 2021 році Конгрес доручив NHTSA запровадити технологію, щоб спробувати запобігти понад 10 тисячам смертей на дорогах щороку.
Закон вимагає ухвалення стандарту безпеки до листопада 2024 року, якщо розробка буде готова. NHTSA розпочала збір інформації та коментарів громадськості щодо того, як створити, законодавчо вимагати та впровадити майбутню розробку.
“Пропонуйте свої найкращі ідеї, свої дослідження – об’єднаймо зусилля, щоб якнайшвидше розробити наступну технологію запобігання водінню з порушеннями”, – прокоментувала заступниця міністра транспорту США Поллі Троттенберг.
Примітно, що в адміністрації вже узагальнили наявні дослідження і детально описали, які саме технологічні досягнення необхідні для розробки правил для “виявлення вмісту алкоголю в крові, виявлення порушень (моніторинг водія) або їхню комбінацію”.
Відтак, на даний момент на стадії розробки знаходяться:
- датчики на основі дихання або дотику для виявлення алкоголю;
- камери для моніторингу рухів очей, щоб спробувати визначити, чи перебуває водій у стані сп’яніння;
- алкотестери, які не дозволять завести машину при наявності випарів етанолу у диханні водія.
Наголошено, що спершу агентство має впевнитись, що технологія працює стабільно, а вже потім вимагати від автовиробників впровадити розробки. NHTSA надасть компаніям щонайменше три роки від моменту затвердження правил для інсталяції технологій в нові автомобілі.
“Ми намагаємося зрозуміти, чи зможемо ми втілити цю ідею, чи існує технологія, яка буде працювати щоразу. Прийняття технології громадськістю залежатиме від її точності”, – пояснила виконувачка обов’язків адміністратора NHTSA Енн Карлсон.
За її словами, у США кожного дня здійснюється близько 1 мільярда поїздок на автомобілі. Якщо точність розробки буде 99,9%, то може статись близько мільйона хибних спрацьовувань датчиків. Теоретично розробки NHTSA можуть випадково заблокувати доступ до керма особі, яка намагається екстрено потрапити в лікарню, що неприпустимо.
- Японський автовиробник Toyota повідомив, що оббивка сидінь у деяких їхніх нових моделях автомобілів буде виготовлена з матеріалу, який вдалося отримати з переробки пластикових пляшок.
15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.
Мешканець Каліфорнії випадково став власником унікальних касет із невиданими піснями американського співака Майкла Джексона 1989–1991 років.
14 грудня в американському штаті Нью-Йорк закрили злітно-посадкові смуги міжнародного аеропорту Стюарт через активність невідомих безпілотників у повітряному просторі.
ФІФА прокоментувала публікацію карти України без тимчасово окупованого Росією Криму під час жеребкування кваліфікації чемпіонату світу 2026 року.
У НЕК “Укренерго” повідомили, що в усіх регіонах України у понеділок, 16 грудня, застосовуватимуть графіки відключення електроенергії. Енергетики закликали до ощадливого споживання світла.