В ЄС узгодили реформування міграційного законодавства
Джерело: Ілва Йохансон/X
20 грудня країни ЄС та Європарламент обговорили та узгодили основні пункти стосовно реформи, що має посилити міграційну політику.
Єврокомісарка Ілва Йохансон поінформувала, що Європейський Союз проведе докорінну зміну системи надання притулку.
It’s a historic moment #migration pic.twitter.com/pvhNtc92JA
— Ylva Johansson (@YlvaJohansson) December 20, 2023
Узгоджені реформи містять низку доповнень з метою скорочення масштабів нелегальної міграції до ЄС.
Усі деталі стають на свої місця. У нас є прорив щодо 5 ключових основ Пакту про міграцію та притулок. Це був довгий шлях, щоб дістатися сюди. Але ми це зробили. Європа нарешті розв’язує проблему міграції, – заявив віцеголова Єврокомісії Маргарітіс Схінас.
All of the pieces are falling into place.
We have a breakthrough on the 5 key pillars of the Pact on Migration and Asylum.
It’s been a long road to get here. But we made it.
Europe is finally delivering on migration. pic.twitter.com/dfXCzPw4ow
— Margaritis Schinas (@MargSchinas) December 20, 2023
Над домовленостями працювали з 2015 року, тоді до ЄС прибула рекордна кількість мігрантів.
Раніше в ЄС оприлюднили план захисту від напливу мігрантів.
- З 1 жовтня 2023 року Фінляндія анулює ліцензію Генерального консульства Росії в Турку.
- Національний суд Франції у справах притулку (CNDA) ухвалив рішення, згідно з яким росіяни, які ухиляються від мобілізації для участі у повномасштабній війні проти України або які дезертували, можуть претендувати на отримання статусу біженців у Франції.
- 14 грудня міністерка внутрішніх справ країни Марі Рантанен заявила, що Фінляндія знову закриє весь кордон з Росією, щоб зупинити неконтрольований потік мігрантів, лише через кілька годин після того, як північна країна припинила двотижневе перекриття усіх пунктів між двома країнами.
- Німеччина та Грузія тісніше співпрацюватимуть у сфері міграції. 19 грудня міністри внутрішніх справ двох країн Ненсі Фезер і Вахтанг Гомелаурі підписали у Тбілісі угоду, яка передбачає низку заходів відносно зниження міграційного потоку з Грузії до ФРН.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.