США та Україна підписали меморандум про співпрацю у сфері ядерної та радіаційної безпеки
Джерело: Державна інспекція ядерного регулювання України
Ядерні регулятори США та України підписали меморандум про співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
В.о. голови Держатомрегулювання – головного державного інспектора з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков та голова Комісії ядерного регулювання Сполучених Штатів Америки (US NRС) Крістофер Т. Хенсон підписали меморандум про співробітництво у сфері ядерної та радіаційної безпеки.
Меморандум передбачає продовження і поглиблення співробітництва, обмін досвідом і взаємодію між регулюючими органами України та США щодо питань регулювання та нагляду за безпекою та захищеністю ядерних установок і радіоактивних матеріалів, застосуванням гарантій, впливом на навколишнє середовище ядерних установок і радіоактивних матеріалів.
В меморандумі заплановано проєкти спільних програм з низки важливих напрямків у сфері ядерної та радіаційної безпеки. Зокрема, йдеться про:
- вивчення практики США щодо оцінки безпеки майданчиків АЕС, зокрема розміщення малих модульних реакторів, з метою перегляду та оновлення відповідних нормативних вимог України;
- дослідження безпеки реакторних установок США з використанням передових технологій, які потенційно можуть бути застосовані в Україні;
- розробку керівництва з оцінки безпеки демонтажу конструкцій об’єкта «Укриття» під Новим безпечним конфайнментом;
- розробку методології оцінки безпеки пакувальних комплектів для перевезення радіоактивних матеріалів;
- підтримку діяльності Держатомрегулювання у плані посилення готовності та реагування на надзвичайні ситуації;
- зміцнення інфраструктури Держатомрегулювання для забезпечення виконання регуляторних функцій в умовах воєнного стану;
- модернізацію системи обліку джерел іонізуючого випромінювання;
- вивчення досвіду регуляторної діяльності US NRC з виведення з експлуатації видобувних і переробних об’єктів уранової галузі.
“Підписаний меморандум – це логічне продовження тієї активної співпраці, що сьогодні реалізується між американським та українським ядерними регуляторами. Сполучені Штати Америки – наш надійний і стратегічний партнер, який має величезний досвід у сфері використання ядерної енергії та забезпечення ядерної та радіаційної безпеки: від розробки нових проєктів реакторних установок, до поводження з відпрацьованим ядерним паливом та виведення з експлуатації уранових шахт. Впевнений, що цей досвід буде корисним як для Держатомрегулювання, так і загалом для української ядерної енергетики”, – зазначив під час підписання меморандуму в.о. голови Держатомрегулювання Олег Коріков.
- Україна та США уклали домовленість про обмін технічною інформацією та співпрацю у сфері ядерної безпеки.
- Агентство з ядерної енергії (NEA) розпочинає програму для України NEA-Ukraine Visiting Experts Programme, у межах якої прийматиме фахівців з українського ядерного сектору для обміну досвідом та розширення співпраці у сфері ядерних технологій, ядерної безпеки і регулювання.
- Міністр енергетики України Герман Галущенко заявив, що Україна працює над нарощуванням виробництва урану, що стане кроком на шляху до витіснення Росії зі світових ринків у цій галузі.
Президент США Дональд Трамп після телефонної розмови з Володимиром Зеленським, закликав Росію та Україну до 30-денного беззастережного припинення вогню і пообіцяв запровадити санкції у разі відмови.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 8 травня. Від початку цієї доби відбулося 154 бойових зіткнення.
Ввечері 8 травня президент Володимир Зеленський повідомив про телефонну розмову з главою США Дональдом Трампом, під час якої сторони обговорили ситуацію на фронті, перспективи миру та підписану нещодавно угоду про економічне партнерство між двома країнами.
8 травня президент Володимир Зеленський своїм указом надав звання Герой України з врученням ордена “Золота Зірка” полковнику Пархоменко Ігорю Валерійовичу.
У районі міста Ізюм Харківської області загинув 40-річний громадянин Великої Британії Кріс Гарретт, який займався розмінуванням територій.