Німеччина відправила в Україну новий пакет допомоги
Джерело: Федеральний уряд Німеччини
Німеччина відправила в Україну новий пакет військового обладнання та озброєння.
Пакет військової допомоги включає:
- 3 од. ЗСУ Gepard;
- 30240 од. 35-мм боєприпасів для Gepard;
- Боєприпаси для Leopard 2A6;
- 10 БПЛА Vector;
- 2 тягачі HX81
- 5 напівпричепів HX81;
- 8 вантажівок Zetros;
- 2 машини розмінування WiSENT 1 MC;
- 2 машини прикордонної охорони;
- 8 транспортних засобів;
- 2 системи захисту зв’язку AMPS для гелікоптерів;
- 2500 снарядів 155 мм;
- 25536 снарядів 40-мм для автоматичних гранатометів.
У новий пакет допомоги входять постачання із запасів Бундесверу, від промисловості та постачання разом з партнерами, які фінансуються, серед іншого, з коштів та ініціативи федерального уряду.
- Згідно з інформацією на сайті німецького уряду, Німеччина передасть українським армійцям більше БМП Marder 1A3, ніж раніше погодили.
- У жовтні Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійшла пускова установка ЗРК IRIS-T, ракети до IRIS-T, боєприпаси та бронетранспортери.
- 2 грудня Німеччина спорядила тисячі снарядів 155 калібру та снайперські гвинтівки.
- 30 жовтня Німеччина почала курс тренування групи українських військових управлінню зенітно-ракетним комплексом Patriot.
- Посол Німеччини в Україні Мартін Єґер повідомив, що Німеччина поставить зенітні ракети Patriot Україні “цієї зими”.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.
Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.
Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.