ДПС викрила понад 220 протиправних груп, що незаконно переправляли чоловіків за кордон
Джерело: пресслужба Державної прикордонної служби України
З початку 2023 року українські прикордонники викрили понад 220 протиправних груп, які спеціалізувалися на трансфері військовозобов’язаних чоловіків за кордон.
Наразі правоохоронні органи розпочали більш як 1,6 тис. кримінальних проваджень на основі повідомлень від оперативно-розшукових підрозділів Держприкордонслужби. У порівнянні з 2022 роком кількість таких правопорушень зменшилася.
У пресслужбі уточнили, що більшість порушників затримують поза пунктами пропуску. Нерідко організатори незаконного трансферу направляють підопічних небезпечними маршрутами, які пролягають через ліси, гори та швидкі ріки.
Окрім цього, у пунктах пропуску порушники переважно намагаються імітувати наявність підстав легального виїзду. Прикордонники щоденно відмовляють в перетині кордону на виїзд близько 100 особам, які не підпадають під категорію пропуску і не дотримуються умов перетину.
У випадку виявлення порушення законодавства до відповідальності притягуються не лише чоловіки, які намагаються незаконно виїхати, а й підприємства. Загалом, за зловживаннями системою “Шлях” тимчасово скасовано доступ до системи 85 ліцензіатам, – зазначили у відомстві.
- Прикордонники Подільського загону за допомогою дронf виявили групу чоловіків у прикордонні поблизу села Гулянка на Одещині. На місце виїхав наряд, оператор БпЛА здійснив коригування.
- Служба безпеки України ліквідувала ще чотири схеми ухилення від мобілізації, які діяли у різних регіонах України.
- Служба безпеки України затримала в Одесі директора кадрової агенції та його спільника, які переправляли ухилянтів до ЄС під виглядом виїзду на закордонну роботу.
- Служба безпеки України заблокувала низку нових схем ухилення від мобілізації та нелегального виїзду за кордон чоловіків призовного віку.
Європейський Союз та Програма розвитку ООН в Україні завершили проєкт EU4UASchools: Build Back Better, спрямований на відновлення освітньої інфраструктури у постраждалих від війни регіонах.
Рада Європейського союзу підготувала новий санкційний регламент, в якому Росію вперше офіційно звинуватять у застосуванні сльозогінного газу CS на фронті в Україні.
Попри низку атак дронів на Москву та посилені чутки про можливі удари по Червоній площі під час військового параду на 9 травня, українські посадовці відкидають ймовірність ударів.
У Сумах зросла кількість загиблих внаслідок російського ракетного удару по передмістю у вівторок. У лікарні померли хлопчик та чоловік.
Європейська комісія запропонувала додати до 17-го пакету санкцій проти Росії понад 50 осіб та більш як 100 суден, пов’язаних із “тіньовим флотом” Москви, підтвердили дипломати ЄС.