Захоплення Мар’їнки не принесе Росії значного оперативного прогресу – ISW
Джерело: Інститут вивчення війни
Фахівці ISW прокоментували російські заяви про захоплення Мар’їнки на Донеччині та проаналізували, як це може вплинути на подальшу ситуацію на фронті.
Ще 25 грудня очільник Міноборони РФ Сергій Шойгу повідомив президенту Росії Володимиру Путіну про захоплення Мар’їнки.
26 грудня Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що населений пункт повністю знищений та визнав, що ЗСУ частково відступили з міста. Він додав, що українські бійці продовжують залишатись на північних околицях Мар’їнки та підготували лінію оборони за межами міста.
У Кремлі раніше наголосили, що захоплення Мар’їнки дасть змогу військам РФ створити ширший плацдарм. Російські воєнкори, своєю чергою, назвали захоплення населеного пункту “тактичною перемогою”, яка дозволить окупантами проводити наступ на захід від Мар’їнки, перервавши наземні логістичні лінії ЗСУ.
Водночас аналітики ISW вважають, що невелика та зруйновна Мар’їнка не стане для окупантів надійним плацдармом для подальших наступальних дій.
“Мар’їнка розташована менш ніж за кілометр від лінії фронту до (повномасштабного – ред.) вторгнення, і українські сили вже давно укріпили багато навколишніх населених пунктів”, – зазначили фахівці.
Експерти нагадали, що від початку повномасштабного вторгнення війська РФ просунулись лише на 3 км углиб Мар’їнки і немає жодних ознак, що після окупації населеного пункту наступальні темпи росіян посиляться, враховуючи виснаження солдатів.
“Російським військам вдалося захопити невелике поселення безпосередньо на кордоні території, яку Росія контролює з 2014 року. Захоплення Мар’їнки Росією відбулося після кількох місяців дуже виснажливих незначних досягнень і не є результатом раптового швидкого механізованого наступу Росії. Російські війська не проводили жодної наступальної операції, яка призвела б до швидкого та механізованого просування вперед, починаючи з весни 2022 року, і російські можливості для проведення механізованого маневру, який був би необхідний для такого просування, були серйозно погіршені”, – додали в ISW.
Відсутність цих можливостей окупанти продемонстрували і на Авдіївському напряму, де проводять масові механізовані штурми, які призводять до великих втрат.
“Швидка маневрена війна також потребує боєздатних механізованих підрозділів, а російські підрозділи, які брали участь у спробі захоплення Мар’їнки, здебільшого були елементами погано підготовлених і менш ефективних підрозділів “ДНР”. Російські війська навряд чи здійснять швидке оперативне просування з Мар’їнки, а повідомлення про захоплення Росією населеного пункту щонайбільше створюють умови для подальших обмежених тактичних здобутків”, – резюмували експерти.
- Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ “Таврія” Олександр Тарнавський повідомив, що в районі Мар’їнки російські загарбники накопичують сили для подальших штурмових дій.
У Верховній Раді розглядають законопроєкт Кабінету Міністрів, який унеможливить використання освіти як способу уникнення мобілізації.
Україна отримала дев’ятий транш від Міжнародного валютного фонду на суму 500 млн доларів на покриття пріоритетних бюджетних потреб.
Військові спецпідрозділу Головного управління розвідки Міноборони України вивели з ладу залізничне полотно на тимчасово окупованій території Запорізької області. Рух цією ділянкою, яку ворог використовував для логістики, повністю заблоковано.
Пані мер міста Віголтінген у Швейцарії Франка Буркхардт у статті для місцевого видання SVP заявила про зростаючі проблеми, пов’язані з поведінкою частини українських переселенців. За її словами, деякі з них виявляють неповагу до місцевої влади та відмовляються докладати зусиль для інтеграції.
У вівторок, 1 липня, Данія офіційно розпочала головування в Раді Європейського Союзу, яке триватиме до 31 грудня 2025 року.