Очільник Мінфіну розповів, чи є кошти на додаткову мобілізацію
Джерело: Forbes
У Міністерстві фінансів очікують пропозицій від Міноборони та Генштабу щодо покриття витрат на додаткову мобілізацію.
“Я б дав можливість Генштабу разом із Міноборони знайти підходи в цьому питанні та запропонувати рішення, як вони бачать оптимізацію видатків. Тому що я вже кілька разів вказував, що ми виснажили наш внутрішній потенціал для фінансування військових потреб, і просто штучно, умовно кажучи, збільшити суму – не вийде так”, – пояснив очільник відомства Сергій Марченко.
За його словами, Мінфін очікує на інформацію щодо масштабів мобілізації та термінів, а також – необхідних витрат.
На думку міністра, оголошені раніше обсяги фінансування – 500 млрд грн (у разі призову 500 тисяч осіб), є “доволі коректними”.
Утім, як зауважив глава міністерства, є багато факторів, які впливають на ці розрахунки, зокрема, строки мобілізації та демобілізації, забезпечення підрозділів.
Водночас Марченко вважає, що це потребуватиме пошуку додаткових внутрішніх джерел фінансування.
“Точно можу сказати, враховуючи те, як зараз складається ситуація, на перший квартал додаткової потреби не буде”, – запевнив він.
- Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив нерозуміння причин проблем з оснащенням військових, враховуючи щоденні великі бюджетні витрати на сектор безпеки та оборони.
Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах.
1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX).
1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.
Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.
Верховна Рада України взяла до розгляду законопроєкт №13423, який може легалізувати масштабну корупцію в оборонній сфері.