США, Велика Британія, ФРН та Франція засудили темпи виробництва збагаченого урану Іраном

Джерело: Reuters

28 грудня Франція, Німеччина, Велика Британія та Сполучені Штати спільно засудили збільшення Іраном обсягів виробництва збагаченого урану до 60% чистоти, близького до рівня, який використовується для ядерної зброї.

У заяві союзники не згадали про будь-які наслідки, з якими може зіштовхнутися Іран у зв’язку зі своїми діями, але закликали скасувати рішення та заявили, що залишаються “відданими дипломатичному вирішенню” суперечки щодо ядерної програми Тегерана.

Виробництво Іраном високозбагаченого урану не має надійного цивільного обґрунтування, — мовиться в заяві. — Ці рішення… є безрозсудною поведінкою в напруженому регіональному контексті.

З моменту початку наступу Ізраїлю на бойовиків ХАМАС в сектори Гази, підтримувані Іраном маріонетки посилили свої атаки на судна в Червоному морі і на американські війська в Іраку та Сирії, різко посилюючи напруженість у регіоні.

Ізраїль розпочав свою операцію у відповідь на напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

26 грудня Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) повідомило у доповіді, що Іран скасував уповільнення виробництва збагаченого урану, засудивши рішення, що сприяє розвитку ядерної програми Ірану.

Тегеран відкинув звіт МАГАТЕ, заявивши, що виконує свою програму “відповідно до правил”.

Зауважимо, згідно зі звітом Міжнародного агентства з атомної енергії, Іран має достатньо урану, збагаченого до 60%, для виробництва трьох атомних бомб.

Народна депутатка та членкиня тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих порушень законодавства під час оборони держави Юлія Яцик заявила, що з початку повномасштабної війни з України незаконно виїхали майже 45 тисяч осіб. 

Московський суд наклав на компанію Apple у Росії три штрафи на загальну суму 7,5 мільйона рублів (понад 88,9 тисячі доларів) за “пропаганду ЛГБТ”.

20 травня Україна та Чехія підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці в агросекторі.

Головне управління розвідки Міноборони показало відео, як один з їх бійців евакуював підбитий росіянами броньовик з поля бою та назвало це “дрифтом року”.

Британський король Чарльз III приватно звернувся до експрезидента США Джо Байдена після того, як стало відомо, що йому діагностували рак передміхурової залози.