РФ планує провести в Україні підривні кампанії, спрямовані на регіональні розколи – ГУР

Джерело: ГУР МОУ

За даними української розвідки, зруйнувати єдність всередині України росіяни планують шляхом проведення декількох гібридних підривних кампаній поряд із продовженням інтенсивних бойових дій.

За інформацією розвідки, наближені до Кремля аналітики підготували пропозиції вищому військово-політичному керівництву держави-агресорки Росії для “ефективнішого” продовження війни проти України у 2024 році.

Однією з ключових проблем для терористичного режиму у Москві відзначено суспільний консенсус та стабільність України, попри нібито появу внутрішньополітичних суперечностей.

“Протестов [в Україні] нет. И не будет!”, ― сумно констатують у кремлівських “мозкових центрах”.

Відтак, зруйнувати єдність всередині України росіяни пропонують шляхом проведення декількох гібридних підривних кампаній поряд із продовженням інтенсивних бойових дій.

Серед ключових цілей вказаних заходів:

  • дискредитація процесу мобілізації;
  • сприяння масштабному відтоку населення з України;
  • інспірація розколів за регіональним принципом.

Пропоновані наративи:

  • “Юґо-восток воюєт за інтєрєси бандеровцев”;
  • “Ґаліция без сєпаратістов уже давно вступіла би в ЄС”;
  • “В Кієвє нє мобілізіруют ― все ґуляют і вєсєлятся”.

Водночас так звані кремлівські “аналітики” вважають, що всередині України не залишилось політичних сил, здатних змінити вектор розвитку держави, а кількість тих, хто колись був симпатиком “русского міра”, катастрофічно впала.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.