В Україні дефіциту електроенергії не зафіксовано і не передбачається на поточну добу
Джерело: Міністерство енергетики України
Станом на 29 грудня в енергосистемі України не зафіксовано дефіциту електроенергії й не передбачається на поточну добу.
Натомість планується комерційний імпорт електроенергії.
В аварійний короткостроковий ремонт вийшли один блок і один корпус ТЕС.
У резерві – 5 блоків ТЕС, які можуть включити у разі потреби. Енергосистему збалансовано. Ситуація контрольована. Графіки відключень електроенергії не застосовуються.
Через неодноразові обстріли протягом доби значно пошкоджено високовольтні лінії та обладнання ТЕС у Донецькій області. Зокрема уламками пошкоджено блоки. Їх роботу зупинено. Постраждалих немає. Внаслідок бойових дій знеструмлено ПЛ-110 кВ на Харківщині.
Протягом дня вимикались дві лінії ПЛ-750 кВ та ПЛ-330 кВ НЕК “Укренерго” в Київській області. Лінії включено в роботу. Також через порушення підрядною організацією регламенту виконання робіт знеструмлювалась ПЛ-330 кВ у Дніпропетровській області.
Імпорт електроенергії на поточну добу складає 14 678 МВт*год. Експорту не передбачається.
- За даними Міненерго, внаслідок ранкового ракетного обстрілу України у низці областей є відключення електроенергії.
- Президент України Володимир Зеленський прокоментував ранкову масовану атаку РФ по Україні. За даними глави держави, ворог випустив по Україні близько 110 ракет, більшість з яких вдалось збити.
- Міністр оборони України прокоментував сьогоднішню масовану атаку на Україну й зазначив, що РФ може і буде продовжувати подібні атаки.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.