Чим особливі новорічні обіцянки та як посприяти їхньому здійсненню

Джерело: Washington Post.

Чи правда, що новорічним обіцянкам ніколи не судилося стати дійсністю? Саме ця песимістична думка є загальноприйнятою. Але якщо розглянути цей феномен детальніше, виявиться, що це не так – загадані у Новий рік бажання можуть мати більший шанс на успіх, аніж звичайні.

Причиною поганої репутації новорічних бажань є те, що люди ставляться до себе критично, ставлячи своїм досягненням лиш дві оцінки: “задовільно” або “незадовільно”. Причому, низький бал ставлять собі навіть тоді, коли досягли ключових покращень у різних сферах свого життя.

Оцінки різняться, але опитування YouGov у 2019 році серед майже 1200 дорослих американців показало, що близько 4 із 10 на Новий рік пообіцяли собі певні зміни. З них близько 16 відсотків дотрималися всіх своїх обіцянок і ще близько 44 відсотків дотрималися принаймні деяких, але не всіх з них до кінця року. Тобто майже 2 з 3 людей досягли певного рівня успіху.

Однією з причин, чому новорічні обіцянки спрацьовують для деяких людей, є те, що вони є яскравим прикладом психологічного феномену, відомого як ефект нового початку — дата в календарі, яка дає людям відчуття нового початку та спонукає їх до позитивних змін.

Інші свята, дні народження і навіть понеділок можуть бути новими початками. Це схоже на перерву в главі, і відчуття чистого аркуша дає нам додаткову мотивацію до змін.

Що ще варто знати: “Новорічні обіцянки особливо не відрізняються від інших можливостей постановки цілей”, — сказала біхевіористка Кеті Мілкмен.

Спробуйте ці поради, щоб збільшити свої шанси на успіх:

  • Ставте свої новорічні обіцянки вчасно. “Коли ми плануємо майбутнє, часто виникає те, що ми називаємо “розривом емпатії “. Ми не зовсім можемо уявити, як це відчувати себе голодним, коли ми ситі, або спітнілим, коли ми не пітніємо”, – сказала Аєлет Фішбах , професорка поведінкових наук і маркетингу в Школі бізнесу Бута при Чиказькому університеті.
  • Складіть чіткий план досягнення вашої мети. Це включає продумування шляхів усунення потенційних перешкод. Якщо ви вирішили більше займатися спортом, зараз складіть план, у які дні ви будете займатися спортом, де ви це будете робити і як ви туди доїдете, а також як подбати про харчування.
  • Виберіть мету, яка вам сподобається. У вас більше шансів на успіх, якщо ви виберете те, що вам подобається робити, або якщо ви знайдете спосіб зробити це веселішим. Дослідження показують, що люди успішніше досягають цілей, якщо використовують метод, відомий як “збір спокус”. Якщо ваша мета — більше займатися спортом, пов’яжіть це з приємною діяльністю, наприклад, улюбленим подкастом або телешоу. Якщо ви намагаєтесь харчуватися більш здорово, візьміть уроки кулінарії або складіть план приготування здорового рецепту з другом.
  • Викресліть речі зі свого життя, наприклад діяльність, якій ви більше не займаєтеся, щоб мати місце для нових цілей.
  • Вибачайте собі невдачі. Не визначайте успіх як лише “залік” або “незалік”. Святкуйте маленькі успіхи, навіть якщо ви не досягли 100-відсоткового успіху. “Якщо ви ставите жорсткі цілі, завжди буде невдача”, — сказала Мілкмен.

Новорічні обіцянки не приречені на провал, і багато людей досягають принаймні частини своїх цілей. Ключ, кажуть експерти, полягає в тому, щоб скласти план, який максимізує ваші шанси на успіх.

  • Попри війну, не можна відмовляти собі у бодай невеликому святі та зустрічі з близькими людьми. Міністерство охорони здоров’я надало перелік порад, як зробити так, щоб святкування у ці дні не мало негативного впливу на здоров’я – їжа має бути не лише смачною, але й корисною.
  • Похмілля: міфи та факти щодо лікування і полегшення наслідків алкогольної інтоксикації

Президент Володимир Зеленський наголосив, що для нього важливо відповідати на інтерв’ю виключно українською мовою. Він зауважив, що добре розуміє російську та ця мова не зазнає утисків в Україні.

Президент Володимир Зеленський пояснив, що під час повномасштабної війни неможливо провести вибори, яким можна було довіряти.

Президент Володимир Зеленський відзначив, що Україна продовжуватиме “боротьбу проти тих, хто захоче наживатися на війні”. Саме так глава держави прокоментував запитання стосовно корупції в Україні.

Держсекретар Ентоні Блінкен вважає, що припинення вогню може дати главі РФ Володимиру Путіну час переозброїтися і в майбутньому здійснити повномасштабну атаку на Україну.

Президент Володимир Зеленський підтвердив, що Україна погодиться на режим припинення вогню у повномасштабній війні з РФ, якщо західні партнери постачать Києву достатньо озброєння для відбиття майбутніх російських атак.