Як зробити традиційний стіл здоровішим: поради від МОЗ
Попри війну, не можна відмовляти собі у бодай невеликому святі та зустрічі з близькими людьми. Міністерство охорони здоров’я надало перелік порад, як зробити так, щоб святкування у ці дні не мало негативного впливу на здоров’я – їжа має бути не лише смачною, але й корисною.
Перш за все, радять не зловживати смаженням, а натомість обрати інші способи приготування їжі. Овочі, качка, м’ясо – будь-що можна запікати чи тушкувати замість того, щоб смажити. Це здоровіший спосіб приготування, адже так можна готувати з мінімальною кількістю олії та зберегти більше поживних речовин у страві.
Також радять менше використовувати сіль для їжі: одне струшування сільнички додає у страву приблизно 0,5 г солі. Про її шкідливий вплив на здоров’я годі говорити: сіль збільшує ризики високого кров’яного тиску, інсульту та ожиріння.
У МОЗ радять ставити на стіл графини з водою замість соків і алкоголю – вона потрібна для травлення, засвоєння поживних речовин організмом і допоможе запобігти зневодненню.
Експерти радять хоча б 1-2 страви на столі замінити овочевими – і святкова вечеря уже буде кориснішою.
І не забувайте провітрювати кімнату: це допоможе знизити ризики зараження ГРВІ.
- Аналіз, опублікований у середу, 15 листопада, в журналі BMC Medicine, спираючись на дані 37 досліджень, додає докази того, що споживання меншої кількості продуктів тваринного походження – особливо обробленого м’яса – і заміна їх цільнозерновими, бобовими та горіхами пов’язане зі зниженням ризику серцево-судинних захворювань та діабету 2 типу.
Уночі 11 грудня по російському Таганрогу було завдано ракетних ударів. За даними ЗМІ, унаслідок атаки є жертва та поранені серед російських військових.
Новообраний президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп запросив президента Китаю Сі Цзіньпіна на свою інавгурацію, що пройде 20 січня 2025 року.
Укрпошта презентувала нову мару – передостанню офіційну у 2024 році – з зображенням українського боксера Олександра Усика.
Міністр закордонних справ Литви Габріелюс Ландсбергіс заявив, що більша частина Європи далі не вірить у те, що Росія є загрозою для всіх, і наївно сподіваЄться, що ситуація “якимось чином сама владнається”.
Конгрес США закликає американських розвідників оцінити ризики, якщо Штати припинять надавати допомогу Україні, а Росія виграє війну.