У новорічну ніч захисники знищили 87 ударних БПЛА

Джерело: Повітряні сили ЗСУ
У ніч на 1 січня силами та засобами протиповітряної оборони знищено 87 з 90 ударних безпілотників, якими росіяни атакували Україну.
Як повідомляється, у новорічну ніч 2024 року ворог застосував рекордну кількість ударних БпЛА типу “Shahed”. Атака здійснювалась хвилями із чотирьох напрямків: мис Чауда, Балаклава – Крим, Курськ, Приморсько-Ахтарськ – РФ.
Усього зафіксовано пуски 90 ворожих безпілотників “Shahed-136/131”. Також ворог завдав удару чотирма зенітними керованими ракетами С-300 по Харківщині, трьома протирадіолокаційними ракетами Х-31П та однією Х-59 з ТОТ Херсонської і Запорізької областей.
У більшості регіонів України було оголошено повітряну тривогу по маршруту слідування безпілотників.
Фактично у всіх регіонах працювала протиповітряна оборона. Повітряний напад відбивали мобільні вогневі групи Сил оборони, винищувальна авіація та зенітні ракетні підрозділи Повітряних Сил.
“У Новорічну ніч захисникам неба вдалось знищити рекордну кількість ворожих ударних БпЛА – 87 із 90 “Shahed-136/131”, – відзвітували в Повітряних силах ЗСУ.
- Протягом 2023 року середні щоденні втрати російської армії на війні проти України, зросли майже на 300 осіб проти минулорічних показників. Тож якщо темпи втрат російської армії збережуться надалі, то до кінця 2024 року Росія втратить півмільйона своїх солдатів.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.
Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.