В Японії сталися землетрус магнітудою 7,6 та цунамі
Джерело: Reuters
У понеділок, 1 січня, потужний землетрус і цунамі вразили центральну Японію та її західне узбережжя.
Жителів закликали евакуюватися, у тисячах будинків вимкнено електроенергію, порушені рейси та залізничне сполучення з постраждалим регіоном.
Землетрус із попередньою магнітудою 7,6 спричинив хвилі висотою близько 1 метра вздовж узбережжя Японського моря, до того ж, незабаром очікується більша хвиля.
Японське метеорологічне агентство опублікувало попередження про цунамі для прибережних префектур Ісікава, Ніігата і Тояма.
Росія також оголосила попередження про цунамі у містах Владивосток і Находка.
Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда заявив, що влада все ще оцінює масштаби збитків, і жителям потрібно підготуватися до нових поштовхів.
“Мешканці повинні залишатися напоготові щодо подальших можливих землетрусів, і я закликаю людей із районів, де очікується цунамі, якнайшвидше евакуюватися”, — сказав Кісіда.
- 24 грудня у районі гір Вранча (Румунія) зареєстрували землетрус магнітудою 4,0 бали, який могли відчути також в Україні.
- Землетрус магнітудою 6,2 стався у віддаленому гірському окрузі на північному краю Цинхай-Тибетського плато близько опівночі 18 грудня. На цей час відомо про 118 загиблих та сотні постраждалих.
- 2 грудня на острові Мінданао на півдні Філіппін стався землетрус магнітудою щонайменше 7,5.
- В Ісландії оголосили надзвичайний стан після низки землетрусів. Влада наказала тисячам осіб, які проживають у південно-західному місті Ґріндавік, покинути його у межах запобіжних заходів.
Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.
У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.
З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…