Уряд Норвегії погодив прямий експорт озброєння до України
Джерело: пресслужба уряду Норвегії
Уряд Норвегії вирішив дозволити прямі продажі зброї та продукції оборонної промисловості країни Україні. Ця зміна політики набуває чинності 1 січня 2024 року.
Норвезький уряд ухвалив дозвіл на прямий продаж озброєння Україні. Рішення є винятком у політиці відносно заборони продажу зброї в країни, де триває війна.
У надзвичайній безпековій ситуації, що склалася в результаті агресивної війни Росії, вкрай важливо, щоб ми продовжували підтримувати Україну. Підтримка України важлива для безпеки Норвегії та Європи. Ми повинні планувати можливість продовження незаконної війни. Тому уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та пов’язаної з обороною продукції норвезької оборонної промисловості в Україну, – заявив міністр закордонних справ Еспен Барт Ейде.
За умови, що експорт відповідає вимогам перевірених потреб і контролю кінцевого споживача, уряд вирішив дозволити прямі продажі зброї та оборонної продукції від оборонної промисловості Норвегії органам оборони України.
Зміна політики означає, що норвезькі компанії можуть звертатися до Міністерства закордонних справ за ліцензією на експорт для прямих продажів зброї та оборонної продукції в Україну.
У Міністерстві закордонних справ наголошують, що експортні ліцензії для прямих продажів будуть надаватися лише в кожному конкретному випадку. Усі заявки ретельно оцінюватимуть. Контроль і надалі відбуватиметься в суворих і відповідальних рамках, відповідно до норм експортного контролю Норвегії.
- 13 грудня Норвегія оголосила про новий пакет допомоги Україні на 1,8 мільярда доларів.
- Норвегія приєдналась до цільового фонду підтримки реконструкції та економічного розвитку України під наглядом MIGA, виділивши на підтримку економіки 22 млн доларів.
- Уряд Норвегії передасть Україні додатково близько 18,5 мільйона доларів на розмінування. Кошти скерують на знешкодження мін та інших вибухових речовин в Україні.
- Уряд Норвегії оголосив про виділення 1 млрд крон (84 мільйони євро) норвезьким організаціям, які допомагають українцям. Гроші надійдуть у межах норвезької програми підтримки України Nansen.
У Фінляндії 75 жінок розпочали підготовку до можливої війни з Росією.
Під час повітряної тривоги в Одеській області жінка телефонувала в Державну службу з надзвичайних ситуацій і вимагала “дати відбій”.
Джерело: wealth з посиланням на Physical Review Journals Дослідники Бірмінгемського університету вперше успішно визначили точну…
Обраний 47-м президентом США Дональд Трамп нині розглядає генерал-лейтенанта у відставці Кіта Келлога на посаду спеціального посланника з питань російсько-української війни.
Протягом трьох років повномасштабної війни, в Україні значно збільшилася кількість людей, які належать до чутливих категорій. І навіть попри травми, які завдає війна, рівень домашнього насильства не зменшився, а за різними даними навіть зріс. Щоденно бачити насильство, яке чинить ворог, або ж переживати його особисто – негативно впливає на людину та її близьких. До того ж нестабільна ситуація в країні – соціальна, економічна та політична – лише посилює стрес, що може сприяти зростанню насильства в родинах.