Масована ракетна атака по Україні коштувала Росії близько 620 млн доларів — Forbes

Джерело: Forbes

Широкомасштабна ракетна атака Росії на Україну 2 січня коштувала приблизно 620 мільйонів доларів.

За попередньою інформацією, протягом ночі та ранку 2 січня російська армія використала проти України 99 ракет різних моделей і ударних дронів:

  • у першу хвилю використано ударні дрони Shahed-136/131, з яких усі 35 було знищено;
  • вранці були задіяні стратегічні бомбардувальники Ту-95МС, які випустили щонайменше 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55;
  • також використано десять аеробалістичних ракет Х-47М2 “Кинджал” із винищувачів МіГ-31К;
  • три крилаті ракети “Калібр”;
  • 12 ракет Іскандер-М/С-300/С-400
  • чотири протирадіолокаційні ракети Х-31П.

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний повідомив, що українські військові знищили 10 із 10 аеробалістичних ракет “Кинджал”, 59 з 70 крилатих ракет Х-101/Х-555/Х-55 та всі три крилаті ракети “Калібр”.

Згідно з оцінками Forbes, вартість використаних ракет становить приблизно 620 мільйонів доларів, враховуючи, що точний розподіл ракет за типами невідомий. Для оцінки використовувалися наступні ціни: ракета Х-101 – 13 млн дол., “Калібр” – 6,5 млн дол., “Іскандер” – 3 млн дол., “Онікс” – 1,25 млн дол., Х-22 – 1 млн дол., “Точка-У” – 0,3 млн дол., Х-55 – 2 млн дол., Х-555 – 4 млн дол., Х-47 “Кинджал” – 15 млн дол., Shahed-136 – 50 тис. дол.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.