Саудівська Аравія офіційно приєдналася до блоку БРІКС – Reutrers

Джерело: Reutrers

1 січня Саудівська Аравія офіційно приєдналася до блоку країн БРІКС, до якого входять Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР.

У серпні міністр закордонних справ Саудівської Аравії заявив, що королівство вивчить деталі до запропонованої дати приєднання 1 січня та прийме “відповідне рішення”.

Своєю чергою, принц Фейсал бін Фархан зазначив, що група БРІКС є “вигідним і важливим каналом” для зміцнення економічної співпраці.

Нині до блоку входять Бразилія, Індія, Китай та Південно-Африканська Республіка та РФ. Одначе, група має намір збільшитися внаслідок приєднання Саудівської Аравії, ОАЕ, Єгипту, Ірану та Ефіопії.

Зауважується, що вступ Саудівської Аравії відбувається на тлі геополітичної напруженості між США та Китаєм, а також збільшення впливу КНР всередині королівства.

Раніше Китай, найбільший імпортер нафти Саудівської Аравії, закликав до розширення кількість членів БРІКС, аби створити “противагою Заходу”.

У серпні президент Південної Африки Сиріл Рамафоса повідомив, шо група країн БРІКС вирішила запросити до свого блоку ще шість країн.

Довідка. БРІКС (Бразилія, Росія, Індія, Китай і ПАР) – група найбільших за площею та населенням країн, що розвиваються. БРІКС створили з метою реформувати міжнародні фінансові інституції на кшталт МВФ чи Світового банку, щоб покращити представництво країн з економікою, що розвивається.

Лідери БРІКС зустрілися на саміті 22-24 серпня 2023 року в Йоганнесбурзі. Блок, сформований у 2009 році, мав на меті завоювати більший вплив у світі з метою встановлення балансу домінуванню США та їх традиційних союзників у багатосторонніх фінансових установах, таких як Світовий банк та Міжнародний валютний фонд.

25 травня керівник Центру протидії дезінформації Андрій Коваленко, що РФ, ймовірно, готується до повторних комбінованих ударів по Україні. Зокрема в російському інформаційному просторі вже з’являються відповідні сигнали про підготовку до повторних обстрілів.

Серед українських військовополонених, котрий 25 травня вдалося повернути з російського полону, виявився Анатолій Тараненко — колишній військовослужбовець ЗСУ, що у 2021 році добровільно здався росіянам, перейшовши на бік ворога.

У межах першого етапу проєкту МЗС “Резиденція Пилипа Орлика. Віднайдення історії України в архівах світу”, історикам вдалося віднайти унікальні й раніше невідомі історичні документи: перше досьє Пилипа Орлика, листи українського гетьмана та його родини, а також шведських королів.

Поблизу австралійського міста Порт-Маккуорі чоловік ледь не загинув після нападу кенгуру, котрий під час повені затягнув його під воду. Постраждалий розповів, що минулого року мусив відбиватися від білої акули.

Посольство Росії у Швеції заявило про чергову “атаку” на дипмісію з використанням дрона. Згідно з офіційним повідомленням, 25 травня близько 3:40 ранку безпілотник пролетів над територією посольства та скинув ємність із фарбою перед головним входом.