Глава уряду запевнив: «Пенсії та допомоги виплачуватимуться вчасно»
Джерело: Денис Шмигаль/Teleegram
3 січня на засіданні уряду прем’єр-міністр Денис Шмигаль нагадав, що з 1 січня в Україні оновилася низка соціальних стандартів.
Зокрема мінімальна зарплата зросла на 6% з 6 700 грн до 7 100 грн. Глава уряду зауважив, що це одне підвищення заплановане на весну.
Окрім цього, збільшилися прожитковий мінімум та мінімальна пенсія. Водночас у планах уряду — індексація пенсій з 1 березня.
Минулого року держава демонструвала зразкове виконання соціальних зобов’язань. Цьогоріч це також буде одним із наших пріоритетів. Пенсії та допомоги виплачуватимуться вчасно, — зазначив Шмигаль.
Раніше міністерка економіки Юлія Свириденко заявила, що Україна може зазнати необхідності відтермінування виплат пенсій та зарплат держслужбовцям, якщо фінансова підтримка від ЄС і США не надійде на початку року.
Зауважимо, на засідання Шмигаль також повідомив, що у 2024 році Україна планує збільшити виробничі потужності оборонно-промислового комплексу у шість разів.
Також прем’єр наголосив, що у 2024 році одне з ключових завдань – це спрямування заморожених на Заході активів РФ на відновлення України.
- Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що уряд ухвалив рішення продовжити дію покладання спеціальних зобов’язань (ПСО) на електроенергію до кінця квітня 2024 року.
- Денис Шмигаль повідомив, що на опалювальний період 2023-2024 років в Україні не зростатимуть тарифи на газ, опалення та гарячу воду.
- Міністр фінансів України Сергій Марченко висловив нерозуміння причин проблем з оснащенням військових, враховуючи щоденні великі бюджетні виділення на сектор безпеки та оборони.
Пізно ввечері 29 квітня Дніпро також опинилося під масованим обстрілом російських дронів-камікадзе. Внаслідок ворожої атаки загинула одна особа.
Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.
Мінрозвитку оновило дату тимчасової окупації Маріуполя з 4 березня на 21 травня 2022 року. Відповідний наказ пройшов всі необхідні етапи погодження та набрав чинності.
Заступник голови Ради безпеки РФ Дмитро Медведєв заявив, що, мовляв, “денацифікація” має бути проведена не лише в Україні, а й в усіх країнах Європи, де спостерігаються ознаки “ідеології нацизму”.
29 квітня Верховний Суд ЄС постановив, що програма Мальти з продажу громадянства в обмін на інвестиції порушує право ЄС і має бути скасована.