Google сплатить $5 млрд за стеження за користувачами в режимі «інкогніто»

Джерело: Ars Technica

Після декількох років розглядів корпорація Google досягла попереднього врегулювання за колективним позовом щодо режиму “інкогніто” в браузері Chrome. Очікується, що сума врегулювання складе $5 млрд.

За даними видання, позов проти Google подано ще в 2020 році. Зокрема компанія звинувачується в тому, що вона свідомо обманює користувачів, змушуючи їх думати, що вони контролюють інформацію, яку про них збирає Chrome.

Під час розгляду справи виявлено, що Google збирає дані через Google Analytics, менеджер реклами Google та інші застосунки і плагіни, незалежно від того, чи натиснув користувач на оголошення. Це допомогло компанії дізнатися про друзів користувачів, хобі, улюблені продукти, звички покупок і навіть найінтимніші та потенційно незручні речі.

Google, своєю чергою, намагався відхилити позов, вказуючи на повідомлення, яке відображається, коли користувачі вмикають режим “інкогніто” у браузері Chrome. У ньому йдеться, що “кожен раз, коли користувач відкриває нову вкладку, веб-сайти можуть збирати інформацію про вашу активність в інтернеті”.

Багато користувачів звикли вважати, що режим анонімного перегляду Chrome дозволяє вберегти їх від пильного стеження спецслужб. Згідно зі скаргою, під збір даних потрапили мільйони людей, які використовували “інкогніто” з 2016 року, що пояснює велику суму врегулювання.

Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.

Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.

Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.

Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.

Американські вчені з Університету штату Пенсильванія розробили простий тест, схожий на тест на вагітність, який може виявити ендометріоз у менструальній крові всього за 10 хвилин. Якщо технологію доопрацюють і запустять у виробництво, це може стати проривом у діагностиці захворювання, на яку нині витрачають роки.