Google сплатить $5 млрд за стеження за користувачами в режимі «інкогніто»
Джерело: Ars Technica
Після декількох років розглядів корпорація Google досягла попереднього врегулювання за колективним позовом щодо режиму “інкогніто” в браузері Chrome. Очікується, що сума врегулювання складе $5 млрд.
За даними видання, позов проти Google подано ще в 2020 році. Зокрема компанія звинувачується в тому, що вона свідомо обманює користувачів, змушуючи їх думати, що вони контролюють інформацію, яку про них збирає Chrome.
Під час розгляду справи виявлено, що Google збирає дані через Google Analytics, менеджер реклами Google та інші застосунки і плагіни, незалежно від того, чи натиснув користувач на оголошення. Це допомогло компанії дізнатися про друзів користувачів, хобі, улюблені продукти, звички покупок і навіть найінтимніші та потенційно незручні речі.
Google, своєю чергою, намагався відхилити позов, вказуючи на повідомлення, яке відображається, коли користувачі вмикають режим “інкогніто” у браузері Chrome. У ньому йдеться, що “кожен раз, коли користувач відкриває нову вкладку, веб-сайти можуть збирати інформацію про вашу активність в інтернеті”.
Багато користувачів звикли вважати, що режим анонімного перегляду Chrome дозволяє вберегти їх від пильного стеження спецслужб. Згідно зі скаргою, під збір даних потрапили мільйони людей, які використовували “інкогніто” з 2016 року, що пояснює велику суму врегулювання.
- Компанія Alphabet, якою володіє Google, погодилася заплатити 700 мільйонів доларів і збільшити конкуренцію в своєму магазині застосунків Google Play згідно з умовами антимонопольного врегулювання справи з американськими штатами та споживачами.
- Канада та Google уклали угоду про збереження посилань на новини в результатах пошуку та про те, щоб технічний гігант виплачував 73,6 мільйона доларів на рік (100 мільйонів канадських доларів) видавцям новин у цій країні.
Господарський суд Києва ухвалив рішення, за яким НЕК “Укренерго” має виплатити 110 млн грн ТОВ “Одеська обласна енергопостачальна компанія” (“ООЕК”), а також компенсувати інфляційні втрати та 3% річних.
30 березня прем’єр-міністр Гренландії Єнс-Фредерік Нільсен заявив, що Сполучені Штати не зможуть встановити контроль над островом, відповідаючи на нещодавню заяву Дональда Трампа.
У США запланували масштабне скорочення цивільних співробітників Міністерства оборони США. Відповідно до раніше оголошеного рішення, під звільнення можуть потрапити від 5% до 8% персоналу, що еквівалентно 76 тисячам робочих місць.
Країни Балтії висловили занепокоєння щодо можливих наслідків перемир’я в Україні, вважаючи, що це призведе до зростання загрози з боку Росії. Міністри оборони Естонії та Литви заявили, що Москва використає паузу у війні для перекидання військ на північно-східний фланг НАТО та активного переозброєння.
Віцепрем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки і технологій, міністр цифрової трансформації Михайло Федоров задекларував доходи за 2024 рік на 1 млн 127 тис. 767 грн. Про це свідчать дані з його щорічної електронної декларації.