Кожен п’ятий дорослий український переселенець у Польщі є чоловіком — дослідження
Джерело: Національний банк Польщі на своєму сайті
Кожен п’ятий дорослий біженець з України, що перебувають у Польщі, є чоловіком. Це випливає з останніх даних дослідження, опублікованого Національним банком Польщі.
До 2022 року співвідношення жінок і чоловіків серед українських мігрантів становило приблизно 55% проти 45%. Однак, серед осіб, які переїхали в останні два роки, цей показник змінився на 78% проти 22% зі збільшенням частки чоловіків до 19% наприкінці 2022 року.
Основним джерелом доходів для українських мігрантів є заробітна плата, проте економічний стан переселенців є складнішим, ніж у тих, хто мігрував до війни. Інтеграція біженців на польському ринку праці у 2023 році сповільнилася порівняно з попереднім роком.
Українці, як правило, добре освічені, однак їхній дохід більше залежить від обраної галузі та часу прибуття, ніж від освітнього рівня. Українці, які зайняті у сферах ІТ, будівництва та транспорту, мають найвищий рівень заробітної плати. Це стосується як довоєнних мігрантів, так і переселенців.
Середня зарплата українських мігрантів становить трохи менше як 3500 злотих (близько 33 000 гривень).
Щодо соціальної допомоги від польської держави – 31% довоєнних мігрантів та 53% біженців отримують підтримку. Зазвичай, це відбувається у межах програми “500+” на дітей. Цей показник знизився порівняно з минулим роком.
Розходження у планах майбутнього перебування в Польщі залишаються між довоєнними мігрантами та переселенцями, хоча серед останніх зросла частка тих, хто планує залишитися в країні на довший термін.
Дослідження проведено Національним банком Польщі у період з травня по липень 2023 року. Опитування проводилися регіональними філіями банку по всіх воєводствах, зібрано 3658 анкет від українських мігрантів.
- Станом на 1 грудня у Литві проживає понад 86 тисяч українців, 52 тисячі з яких вважаються воєнними переселенцями і мають тимчасовий дозвіл на проживання на підставі тимчасового захисту.
- Уряд України збільшив строки і розміри надання роботодавцям компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб та внутрішньо переміщених осіб з інвалідністю.
- На Закарпатті за підтримки обласної організації Товариства Червоного Хреста України облаштували прихистки для вразливих категорій переселенців.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.
Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.