Україна готується до відновлення наступу Росії на Харківщині – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

За даними ЗМІ Україна готується до того, що армія РФ відновить наступ у Харківській області, оскільки зараз ворог активно посилює обстріли регіону.

Лише напередодні росіяни обстріляли Харків та 15 населених пунктів області з ракет, артилерії та мінометів.

Ворог бив по як по цивільній, так і по військовій інфраструктурі, що може бути свідченням підготовки Росії до масштабного наступу найближчим часом, повідомило джерело, наближене до ЗСУ.

Офіційно про деталі атаки в Україні не повідомили, та, за даним джерела, РФ увесь день атакувала військові об’єкти Харківщини.

Місцеві підрозділи військової розвідки вважають, що російські війська можуть планувати посилені повітряні атаки цими вихідними, щоб збігтися з Різдвом у Росії, яке відзначається 7 січня.

Джерело додало, що сухопутний наступ може розпочатися незабаром після цього, можлива дата його початку – 15 січня.

І російські, і українські війська борються за кращі позиції вздовж лінії фронту, яка охоплює села Куп’янськ, Сватове та Кремінна, неподалік від кордону Харківської області.

Росія зосередила свої ресурси в цьому районі, намагаючись наступати на контрольовані Україною міста Кремінна та Лиман, які були окуповані російськими військами, поки ЗСУ не звільнили їх у вересні 2022 року.

Західні аналітики кажуть, що на лінії фронту мало що змінилося, оскільки російські війська лише спорадично атакували.

Генштаб України заявив, що його сили відбили три російські атаки в напрямку Куп’янська, йдеться в заяві, опублікованій 4 січня.

“На Лиманському напрямку противник наступальних дій не вів”, – мовиться у повідомленні.

Але генерал-полковник Олександр Сирський, командувач сухопутних військ України, попередив, що російські війська завдають плануючих бомбових ударів, перегруповуючи їх для наступного штурму Лимана.

Він додав, що біля населеного пункту Синьківка тривають щоденні штурми російських військ для створення плацдарму та подальшого наступу на місто Куп’янськ.

Сирський сказав, що Росія переправила більше бронетехніки та артилерії для підтримки спроб просування піхотних груп, які в основному складаються з так званих штрафних військових підрозділів “Шторм Z”.

Російські сили в цьому районі також були підкріплені краще підготовленими резервами, залученими з інших місць на полі бою.

Українські посадовці витратили місяці на підготовку передбачуваного наступу в напрямку Куп’янська, де залишилася лише частина його початкового 26 000 населення.

Військові командири на північному сході України назвали цей район одним із “найгарячіших”, навіть коли ЗСУ намагалися здійснити літній контрнаступ на півдні.

Місто, якщо його захоплять російські війська, могло б стати важливим матеріально-технічним плацдармом для наступальних поштовхів далі на південь чи захід.

Тим часом Росія все частіше націлюється на Харків, місто, яке їй не вдалося окупувати на початку свого вторгнення в лютому 2022 року.

Друге за величиною місто України зазнає майже щоденних ракетних атак, серед цілей яких є житлові будинки та п’ятизірковий готель, які відвідують журналісти та гуманітарні працівники.

Мешканець одного населеного пункту, яке за 32 км від кордону з РФ повідомив, що від початку 2024 року ворожі обстріли посилились.

У ніч на 4 січня Росія запустила дві ракети С-300 по цивільних цілях, повідомив глава області Олег Синєгубов.

Напередодні російські війська завдали ракетного удару по Харкову з ракет “Іскандер”, унаслідок чого загинули двоє осіб, ще понад 60 зазнали поранень.

Хоча українські підрозділи протиповітряної оборони вважаються дислокованими в Харківській області, вони майже абсолютно непридатні проти атак С-300.

  • Командувач Сухопутних військ ЗСУ Олександр Сирський повідомив, що противник продовжує інтенсивні наступальні дії на Куп’янському і Бахмутському напрямках та перегруповується на Лиманському.

Італія передасть другу систему протиповітряної оборони SAMP-T в Україну для відбиття російських ракетних атак вже найближчим часом.

Джерело: пресслужба поліції Києва. У Києві поліціянти спільно зі співробітниками СБУ затримали 16-річного студента, який…

Щонайменше 12 осіб загинули через повені в Центральній Європі, зокрема в Румунії, Польщі, Австрії та Чехії. Цього тижня очікуються ще катастрофічніші погодні умови.

Російські війська просунулися на Сіверському, Покровському напрямках і під Вугледаром Донецької області. Також ворогу вдалося відвоювати населений пункт у Курській області РФ, де українські сили також мають просування.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 вересня. Загалом від початку цієї доби відбулося 137 бойових зіткнень. Найбільша кількість боїв відбулася на Покровському та Курахівському напрямках.