Швеція відкликає допомогу Малі через проросійську позицію хунти
Джерело: The Telegraph
Міністр міжнародного співробітництва та зовнішньої торгівлі Швеції Юган Форсселл заявив, що Швеція відкликає гуманітарну допомогу з Малі через підтримку цією державою російського вторгнення в Україну.
“Коли ми співпрацюємо з іншими країнами, ми також хочемо, щоб ці країни співпрацювали зі Швецією, але військова хунта Малі натомість повертається до Росії та підтримує її повномасштабну війну проти України”, – сказав Юган Форсселл.
Західноафриканська країна досі утримувалася при голосуванні за резолюцію ООН щодо війни Росії в Україні та голосувала проти резолюції про виключення Росії з Ради ООН з прав людини.
За останні 10 років Швеція надала Малі 388 мільйонів доларів.
- 30 серпня 13 із 15 членів Ради Безпеки ООН підтримали пропозицію про продовження санкцій щодо Малі на ще один рік. Але Росія використала право вето, щоб відхилити проєкт.
- 24 липня Сполучені Штати Америки запровадили санкції проти трьох посадовців у Малі, що тісно співпрацювали з “Вагнер” з метою сприяння та розширення присутності ПВК у країні.
- Міністерство закордонних справ Великої Британії додало до списку санкцій осіб і групи, пов’язані з російською групою “Вагнер”, які діють у Центральноафриканській Республіці (ЦАР) і Малі.
7 квітня Папа Римський Франциск відправив до України кардинала Конрада Краєвського, аби він доправив чотири карети швидкої допомоги, оснащені всім необхідним для порятунку життів на лінії фронту.
7 квітня Україна ініціювала термінове засідання Ради Безпеки ООН та спеціальне засідання Постійної ради ОБСЄ через російський ракетний удар по Кривому Рогу. Засідання відбудуться 8 квітня.
Президент Дональд Трамп заявив, що “не в захваті” від російських обстрілів України, оскільки США намагаються виступити посередником у врегулюванні війну між двома країнами.
7 квітня президент Володимир Зеленський призначив колишнього генерального прокурора Андрія Костіна послом України у Нідерландах, а також представником при Організації із заборони хімічної зброї. Раніше глава держави наполягав, що посадовець має понести “політичну відповідальність” після викриття з інвалідностями прокурорів.
Вищий антикорупційний суд задовольнив позов Мін’юсту про стягнення в дохід України продукції та сировини, якими володів підсанкційний російський олігарх Олег Дерипаска.