За німецькими полігонами шпигують невідомі дрони — ЗМІ

Джерело: Bild am Sonntag

Над полігонами Бундесверу, особливо тими, де проходить підготовка українських військових, часто помічаються дрони, що викликає заклики політиків до негайного зміцнення захисту від безпілотників.

Рік тому представники німецьких спецслужб підозрювали, що за цими польотами можуть стояти російські агенти.

“Безпілотників помічено так багато, що було б небезпечно, якби хоча б невеликий відсоток з них були шпигунськими польотами. Ми іноді відкриті для російських служб, принаймні з повітря”, — зазначив політик із питань оборони Вільної демократичної партії Маркус Фабер.

Фабер висловлює впевненість, що активність шпигунських дронів має організований характер і вказує на російське втручання.

Іноді над окремими зонами одночасно літає кілька дронів. Проте, за словами депутата Бундестагу, немає підтвердження, що ці безпілотники керуються російськими агентами.

Фабер наголошує на необхідності оснащення німецької армії сучасними протидроновими системами, які б могли блокувати сигнали дронів, змушуючи їх приземлятися.

Експерт з оборонних питань від СДПН Андреас Шварц також підкреслює потребу в оперативності для Бундесверу. Він вказує на неприпустимість ситуації, коли генеральний інспектор виявляє серйозну проблему з безпілотниками, але протягом року не вживаються жодні заходи.

Міністерство оборони Німеччини не надає коментарів щодо інцидентів, пов’язаних з безпекою.

Відомо, що у 2022 році була помітна активність дронів на військовому полігоні Вільдфлекен у Баварії, і в 2023 році було створено Оперативну групу безпілотників.

Нині Бундесвер використовує систему HP-47 для захисту від дронів, але потребує додаткового обладнання.

Бундесвер має майже 1500 об’єктів в Німеччині, включаючи полігони, казарми, адміністративні будівлі та військові відділи. Згідно з авіаційними правилами, польоти безпілотників заборонені над територіями Бундесверу, з дотриманням мінімальної відстані в 100 метрів, що також стосується військових маневрів в інших регіонах.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.