У Києві відкриють бібліотеку, що сто років була закрита для загалу

Джерело: директорка музею Юлія Ваганова у коментарі “Суспільне Культура”

Музей Ханенків у столиці планує відкрити бібліотеку для відвідувачів. Востаннє бібліотека була доступна для відвідувачів у 1920-х роках.

Як зауважила директорка Юлія Ваганова, у музеї Ханенків є прекрасна бібліотека.

Ця бібліотека за традицією пострадянською була переважно закритою, хоча у 1920-х роках вона була відкритою. І люди могли приходити й вільно користуватися нею […] Ми б хотіли показати окремі частини цієї бібліотеки, зробити її частково публічною, розказати історію цієї бібліотеки, — наголосила вона.

Ваганова зазначила, що бібліотека має книжки від кінця 19-го сторіччя — всі ці книжки належали Варварі та Богдану Ханенкам. Окрім цього, у колекції є й цінні екземпляри книжок, надрукованих за радянських часів.

Довідка. Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків (неофіційна назва: Музей Ханенків, попередня назва: Київський музей західного та східного мистецтва) — музей світового мистецтва, що презентує найзначніші в Україні колекції мистецтва Європи, Азії та Давнього світу. Музей засновано в 1919 році відповідно до заповіту колекціонера Богдана Ханенка (1917) та дарчої його дружини Варвари, на ім’я Всеукраїнської академії наук (1918).

Колекція музею включає оригінальні твори живопису європейських майстрів, як-от Пітера Пауля Рубенса та Франсуа Буше. Є збірки скульптури та прикладного мистецтва Європи, колекції красного й ужиткового мистецтва Ірану, Тибету, Китаю та Японії, невеликі збірки мистецтва давнього Єгипту, Греції та Риму.

Журналіст Wall Street Journal Еван Гершкович, засуджений у Росії до 16 років колонії за шпигунство, опублікував своє перше розслідування після повернення до США.

Туреччина порушила питання про пом’якшення санкцій щодо російського “Газпромбанку” під час переговорів з американською делегацією, котру очолює держсекретар США Ентоні Блінкен.

На Харківщині врятували пораненого лебедя. Надзвичайники зауважили, що птах перебував на кризі місцевого ставка у селі Подворки.

З початку 2024 року населення Росії витратило на купівлю валянок 2,41 млрд рублів. Зазначається, що це найбільша сума за минулі три роки.

Статус учасника бойових дій відповідно до законодавства надається тим, хто брав участь у бойових завданнях в районах воєнних дій або на тимчасово окупованих територіях, незалежно від того, скільки часу це тривало, наголосив Уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.