Помер творець мови «Паскаль» швейцарець Ніклаус Вірт

Джерело: ETH Zürich

1 січня 2024 року у віці 89 років помер швейцарський автор мови програмування Pascal — Ніклаус Вірт. Він славився своїм внесенням у розвиток програмування та став автором таких важливих мов як Ейлер, Модула, Модула-2 та Оберон.

Він народився 15 лютого 1934 року у Вінтертурі, на передмісті Цюриху у Швейцарії. Закінчивши факультет електроніки Швейцарського федерального технологічного інституту (ETH) в Цюриху в 1958 році, він продовжив свою освіту, здобувши ступінь магістра в Лавальському університеті в Канаді у 1960 році та захистивши дисертацію в університеті Каліфорнії в Берклі в 1963 році на тему мови програмування Ейлер.

Протягом 1963-1967 років Ніклаус Вірт працював асистентом в Стенфордському університеті, де спільно з Джимом Уельсом розробив мову PL/360. Світове визнання він отримав у 1970 році, створивши мову програмування Pascal.

У 1984 році Ніклаус Вірт був удостоєний Тьюрингівської премії, що є визнанням його внеску в галузь комп’ютерних наук.

До 1999 року він очолював Інститут комп’ютерних систем при ETH, а в 1999 році вийшов на пенсію, досягнувши граничного віку для державного службовця Швейцарії.

Підвищення тарифів “Укрзалізниці” на вантажні перевезення на 37%, за словами голови Федерації роботодавців транспорту України та першого міністра транспорту України Ореста Климпуша, призведе до перенесення вантажпотоку на автомобільні дороги та їх пришвидшеного руйнування.

Двом підозрюваним, які знущалися з диких кабанів на Тернопільщині, суд обрав запобіжні заходи.

Голова Луганської обласної військової адміністрації Артем Лисогор розповів, що у 77 % (714 із 920) населених пунктів окупованої Луганщини неможливо придбати ліки.

У російській столиці застрелили заступника генерального конструктора, керівника відділу програмного забезпечення конструкторського бюро “Марс” Михайла Шатського. Він займався модернізацією крилатих ракет і впровадженням нових БпЛА.

Міністерство енергетики України затвердило нову інструкцію щодо складання та використання графіків погодинних відключень електроенергії (ГПВ). Зміни передбачають єдині принципи застосування графіків для всіх областей країни.