Торік роботодавцям компенсували понад 180 млн грн за працевлаштування переселенців
Джерело: Мінреінтеграції
У 2023 році держава компенсувала роботодавцям 181 мільйон гривень за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб.
Мовиться про понад 8 000 підприємців, які взяли на роботу 14 400 внутрішніх переселенців.
Щоб отримати кошти, роботодавець повинен укласти трудовий договір (зокрема за сумісництвом), гіг-контракт із внутрішньо переміщеною особою. Після цього слід подати заяву на отримання компенсації через портал “Дія” або у паперовій формі, в центрі зайнятості разом із пакетом необхідних документів.
Програму стимулювання підприємців брати на роботу ВПО уряд запровадив у квітні 2022 року. Її мета – пришвидшити адаптацію людей, які були змушені переїхати до більш безпечних регіонів, і підвищити рівень зайнятості серед населення.
Зауважимо, що з 1 січня 2024 року розмір компенсацій збільшено до 7 100 гривень на місяць. А з квітня він становитиме 8 000 гривень.
Також рішенням уряду продовжено тривалість виплати компенсації із 2 до 3 місяців. А за працевлаштування ВПО з-поміж осіб з інвалідністю роботодавець зможе отримувати таку компенсацію протягом 6 місяців.
- У 2023 році уряд Німеччини виділив 50 мільйонів євро на покращення житлових умов для внутрішньо переміщених осіб в Україні.
- Міжнародні партнери забезпечать побутовими холодильниками установи та заклади, які опікуються внутрішньо переміщеними особами.
- Уряд виділив понад 20 мільйонів гривень на компенсації за безоплатне розміщення внутрішньо переміщених осіб у закладах.
15 грудня президент Володимир Зеленський поінформував, що протягом тижня російські війська застосували проти території України понад 600 КАБів, більш як 500 дронів та 100 ракет.
15 грудня, під час першого візиту на французький острів Корсика, Папа Римський Франциск згадав російський народ у полуденній молитві про мир у кафедральному соборі міста Аяччо.
Радник з нацбезпеки Майк Волтц повідомив, що сформована команда Дональда Трампа готова обговорити ініціативу прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана стосовно припинення вогню у російсько-українській війні.
Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.
14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.