Україна вперше законтрактувала роботизовані турелі «ШаБля» для війська

Джерело: Михайло Федоров/Telegram

9 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що наша країна вперше законтрактувала роботизовані турелі “ШаБля”, розроблені українською інженерною командою. Система дозволить армійцям дистанційно уражати російські цілі на фронті.

Федоров пояснив, що задача оборонного кластера Brave1 — допомагати створювати інновації, аби вони швидше застосовувалися на полі бою. Турелі перейшли зі стартапу в сталий проєкт, який контрактує держава.

“ШаБля” — це куленепробивна автоматизована система під кулемети, що допомагає бійцям дистанційно знищувати ворога.

Джерело: Михайло Федоров/Telegram

Як наголосив міністр, саме завдяки дистанційній роботі турель зберігає життя та здоровʼя кулеметників.

Ми повинні сіяти стартапи і давати молодим підприємцям створювати проєкти, які змінюють ситуацію на полі бою. Технології допомагають зберігати життя нашим воїнам і бути ефективними, — мовив Федоров.

Систему можуть застосовувати для:

  • ведення розвідки з метою виявлення цілей;
  • ураження живої сили противника;
  • для боротьби з легкоброньованою технікою;
  • для боротьби вогневими позиціями ворога.

Раніше “Мілітарний” повідомив, що модуль навіть можна озброювати автоматичним гранатометом чи іншою зброєю. Комплекс забезпечує дистанційне ураження ворога на відстані до 2 км.

Турель оснащена відеокамерою та тепловізором. Завдяки засобам виявлення і спостереження та дистанційному керуванню оператори можуть вести вогонь з модуля, перебуваючи в безпечному місці.

Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.

Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина. 

У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.

Міністерство юстиції сформував Реєстр відомостей щодо незаконно депортованих Росією українських дітей. Технічне створення Реєстру вже завершене. Наразі здійснюється формування та подання перших особових справ.

1 травня Міноборони спільно з підприємством “Українська оборонна компанія” підписали Меморандум про взаєморозуміння у сфері державного гарантування якості, що є важливим елементом запровадження в Україні системи гарантування якості за стандартами НАТО.