Канада не змогла поставити Україні систему NASAMS, яку вона обіцяла рік тому, – CTV News
Джерело: CTV News
Повідомляється, що Канада не змогла поставити Україні зенітно-ракетну систему NASAMS вартістю 406 мільйонів доларів, яку вона обіцяла рік тому.
План передбачав, що Канада сплатить уряду Сполучених Штатів загальну вартість, а США мають укласти угоду про продаж військової техніки за кордоном безпосередньо з Україною.
І хоча Канада оплатила систему NASAMS ще у березні минулого року, поки що невідомо, коли саме вона потрапить до України. Представник міністерства оборони Канади сказав, що департамент працює зі своїми американськими партнерами, щоб визначити часові рамки.
В CTV зазначають, що міністерство “або не знає, або не хоче сказати, коли воно очікує доставки”.
- Канада запровадила санкції проти 30 громадян Росії, причетних до псевдовиборів на тимчасово окупованих територіях України.
- 24 листопада 2023 року прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо оголосив про новий пакет військової допомоги для України.
- Генеральний прокурор України Андрій Костін повідомив, що Канада спільно з Україною готова очолити коаліцію країн, які сприятимуть поверненню українських дітей.
- 11 жовтня, на засіданні у форматі “Рамштайн”, міністр оборони Канади Білл Блер оголосив про передачу нового військового пакету Україні.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.