Єврокомісар: Навесні ЄС постачить Україні один мільйон снарядів

Джерело: Politico

Європейський Союз зможе виконати свою обіцянку та постачить Україні 1 млн артилерійських снарядів у березні чи квітні цього року, переконаний єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон.

Ми дотримаємо цієї обіцянки, виконання якої абсолютно реалістичне, — наголосив Бретон.

Єврокомісар переконаний, аби досягти поставленої мети, країнам ЄС необхідно скоротити експорт озброєнь до третіх країн, а також домогтися, щоб національні уряди натиснули на оборонні компанії з метою збільшення обсягів виробництва. Окрім цього, Бретон зауважив, що Євросоюз здатний суттєво наростити виробництво озброєнь.

Ми лише Європейська комісія, — попередив він, але акцентував, що “абсолютно” можливо досягти мільйонної мети до березня або квітня.

Бретон також зазначив, що ЄС може бути на одному рівні з РФ щодо виробництва зброї протягом 18 місяців-двох років, додавши, що для ЄС “надзвичайно важливо мати такий же потенціал”.

У березні 2023 року ЄС зобов’язався протягом року надати Україні 1 млн артилерійських снарядів. Та нині європейські виробники озброєння зіштовхуються з труднощами щодо збільшення обсягів виробництва.

У листопаді 2023 року міністр закордонних справ Дмитро Кулеба, відвідуючи засідання Ради Україна – НАТО в Брюсселі, заявив, що Європейський Союз поставив Україні близько 300 тисяч з обіцяного мільйона снарядів.

Раніше міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус припустив, що Євросоюз не впорається із цією амбітною метою. Він додав, що навіть рішення про перехід на економіку воєнного часу не може призвести до того, що назавтра виробництво буде запущено і попит буде задоволено. Пісторіус зазначив, що від початку сумнівався у здійсненні поставленої у березні мети з постачання Києву боєприпасів.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.

За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.