Українські спортсмени просять Макрона не допустити росіян і білорусів до Олімпійських ігор

Джерело: CNN

Понад 200 українських спортсменів підписали лист до президента Франції Емманюеля Макрона з вимогою відсторонити російських та білоруських спортсменів від участі в Олімпійських та Паралімпійських іграх, які пройдуть цьогоріч у Парижі.

Лист, опублікований Міністерством молоді та спорту України також адресований очільниці Парижу Анн Ідальго, міністерці спорту Франції Амелі Удеа-Кастера та іншим організаторам змагань.

Серед 218 спортсменів, які підписали лист – українські футболісти, які виступають за європейські клуби – Михайло Мудрик (“Челсі”) та Анатолій Трубін (“Бенфіка”).

“У липні 2024 року в Парижі розпочнуться XXXIII Олімпійські ігри. Ми, українські спортсмени, просимо вашої подальшої підтримки у боротьбі за дотримання олімпійських принципів та недопущення спортсменів із терористичних держав. Жоден спортсмен з цих країн публічно не виступив проти вбивств, проти геноциду українського народу під час війни”, – мовиться у листі.

Минулого року Міжнародний олімпійський комітет (МОК) оголосив, що російські та білоруські спортсмени, які пройшли кваліфікацію на Париж-2024, матимуть право брати участь у змаганнях як нейтральні спортсмени – за умови, що вони відповідатимуть вимогам допуску.

Рішення стосується лише окремих спортсменів і не стосується команд із цих країн.

Спортсмени, які активно підтримують війну, або які працюють за контрактом на військовій службі своєї країни, також не матимуть права брати участь у змаганнях. У МОК заявили, що на Іграх “ніяких прапорів, гімнів, кольорів чи будь-якої іншої ідентифікації Росії та Білорусі не буде”.

Минулого року Міжнародний паралімпійський комітет (МПК) проголосував проти повного зупинення діяльності національних паралімпійських комітетів (НПК) двох країн, що означає, що російським і білоруським параспортсменам також буде дозволено змагатися під нейтральним прапором на Паралімпійських іграх наступного року.

Ні організаційний комітет Парижа 2024, ні уряд Франції не мають юрисдикції щодо того, хто має право на участь в Іграх.

Представник організаторів змагань зауважив, що відповідальність Парижа полягає в тому, щоб прийняти спортсменів, які пройшли кваліфікацію на Ігри, за найкращих можливих умов, незалежно від їх національності. Оскільки до початку Ігор залишилося трохи понад шість місяців, це залишається нашою основною метою.

“У контексті конфлікту, що триває, ми хотіли б висловити нашу незмінну солідарність з Україною, її народом та українським олімпійським і паралімпійським рухом”, – додав він.

Російські та білоруські спортсмени були відсторонені від більшості міжнародних змагань у лютому 2022 року після повномасштабного вторгнення Росії в Україну та допомоги Білорусі в нападі.

Понад 400 українських спортсменів були вбиті після початку повномасштабного вторгнення Росії, заявив президент Національного олімпійського комітету України (НОК) Вадим Гутцайт в етері державного телебачення України минулого місяця.

Попри триваючий конфлікт в Україні, МОК окреслив у березні минулого року багатоетапний план для російських і білоруських спортсменів для участі в Парижі 2024.

Це рішення викликало критику – у спільній заяві групи захисту прав спортсменів Global Athlete та українських спортсменів йдеться, що ці плани лише посилюють “пропагандистську машину Росії”.

У грудні МОК виявив, що з 4600 спортсменів, які вже пройшли кваліфікацію на Париж-2024, лише вісім мали російський паспорт, а ще троє — білоруський.

У відкритому листі українського міністерства мовиться, що допуск цих спортсменів суперечить фундаментальним рекомендаціям Міжнародного олімпійського комітету, оскільки спортсмени, допущені до Олімпіади, не є нейтральними, а відкриті прихильники війни.

В. о. міністра молоді та спорту України Матвій Бідний заявив, що Україна повинна розглянути можливість участі в Парижі-2024 після грудневого рішення МОК.

“Ми не повинні приймати необдуманих рішень. Це буде зважене рішення, і ми маємо донести його до громадськості. Ми дуже ретельно зважимо всі “за” і “проти””, – сказав він в етері національного телебачення.

Олімпійські ігри в Парижі пройдуть з 26 липня по 11 серпня, а Паралімпіада — з 28 серпня по 8 вересня.

Останнім часом прикордонники фіксують все більше спроб нелегально перетнути кордон. Речник Держприкордонслужби Андрій Демченко заявив, що чоловіки готові платити “перевізникам” від $3000 до $20 000.

Протягом минулої доби, 3 липня, по всій лінії фронту зафіксовано 161 бойове зіткнення.

Американський журналіст Такер Карлсон анонсував інтерв’ю Президентом України Володимиром Зеленським.

Служба безпеки затримала двох шпигунів ФСБ РФ, які під виглядом пари наречених шпигували за морською охороною Одещини й коригували російські удари по військовій інфраструктурі Сил оборони.

У комуні Медон-ла-Форе на південний захід від Парижа невідомі напали на чотирьох людей, зокрема представницю уряду Франції. Нападу зазнала Пріска Тевено і три її помічники.