Терорист Брейвік подає до суду на Норвегію через нібито порушення його прав
Джерело: AP
Засуджений за вбивство 77 людей у 2011 році норвезький правий екстреміст Андерс Брейвік подає до суду на державу через нібито порушення його прав людини.
За словами терориста, його поодиноке ув’язнення з моменту арешту у 2012 році прирівнюється до “нелюдського поводження” відповідно до Європейської конвенції з прав людини.
“Норвегія віддає перевагу реабілітації, а не відплаті, і тому Брейвік утримується у двоповерховому комплексі з кухнею, вітальнею і телевізійною кімнатою з Xbox, кількома кріслами і чорно-білими фотографіями Ейфелевої вежі на стіні. У нього також є тренажерний зал з вагами, біговою доріжкою і гребним тренажером, а комплексом літають три папуги”, – йдеться у статті.
Утім, адвокат Брейвіка заявив, що його підзахисний не може мати “бодай якісь значущі стосунки з ким-небудь із зовнішнього світу”.
Варто зауважити, що подібний позов під час розгляду справи у 2016 році було прийнято, але пізніше його скасував суд вищої інстанції. Потім скаргу відхилили і в Європейському суді з прав людини. Брейвік просив про умовно-дострокове звільнення у 2022 році, але було прийнято рішення, що він не показав жодних ознак реабілітації.
- Міністр національної безпеки Ізраїлю Ітамар Бен Гвір повідомив про підготовку законопроєкту, згідно з яким в країні буде введено смертну кару для терористів.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 246 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.