Протягом дня в енергосистемі можливий незначний дефіцит електроенергії

Джерело: НЕК “Укренерго” у Facebook

Протягом найближчого дня може виникнути невеликий дефіцит електроенергії в енергосистемі, що становитиме приблизно 1%. Планується компенсувати цей дефіцит користуючись робочими електростанціями в системі.

На цю мить вироблено достатньо електроенергії всіх видів електростанцій для забезпечення потреб споживачів. Проте, Диспетчерський центр прогнозує можливий невеликий дефіцит в енергосистемі на рівні близько 1% протягом дня. Для компенсації буде використана вся потужність працюючих в системі електростанцій, і планів щодо введення графіків обмеження споживачів не передбачається.

Зазначається, що максимальне споживання електроенергії 10 січня перевищувало показник попереднього дня на 1,9%. Станом на 9:00 11 січня рівень споживання виявляється на 2,5% нижче, ніж вранці 9 січня. Навіть при цьому зниженні загальний рівень споживання залишається найвищим протягом поточного опалювального періоду.

“Укренерго” закликає споживачів уважно ставитися до використання енергомістких електроприладів протягом дня з 08:00 до 18:00 та використовувати електроенергію з обережністю, щоб допомогти забезпечити збалансованість енергосистеми в умовах підвищеної навантаженості.

Експорт електроенергії 11 січня не здійснюється, а імпорт планується вдень зі Словаччини, Румунії та Молдови обсягом 4999 МВт-год.

Генеральний секретар НАТО Марк Рютте здійснить дводенний візит до Вашингтона, де зустрінеться з президентом США Дональдом Трампом, держсекретарем Марко Рубіо, міністром оборони Пітом Гегсетом, та членами Конгресу. 

Сербія віддана стратегічному партнерству зі США та має намір розвивати співпрацю з Вашингтоном у всіх сферах — від енергетики до штучного інтелекту, повідомив президент країни Александар Вучич за результатами зустрічі з представником Державного департаменту США з питань Європи Бренданом Ханраханом.

Сенатор-республіканець Ліндсі Грем спрогнозував “рекордний потік озброєння” Україні вже найближчими днями.

Під час Саміту щодо майбутнього Нової Каледонії було підписано проект угоди, згідно з якою Франція закріпить у конституції новий статус архіпелагу, визнавши державою у своєму складі.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 13 липня. На даний час загалом відбулося 152 бойових зіткнення.