Естонія виділить Україні допомогу в розмірі 1,2 млрд євро до 2027 року

Джерело: президент Володимир Зеленський під час пресконференції

Президент Естонії Алар Каріс оголосив про надання допомоги Україні в розмірі 1,2 млрд євро до 2027 року з метою покращення її озброєння.

“Україна потребує більшого і кращого озброєння. Потужності військової промисловості ЄС необхідно збільшити, щоб Україна отримувала те, що їй потрібно, не завтра, а сьогодні. У нас не повинно бути жодних обмежень на постачання зброї Україні”, – сказав президент Естонії.

Він наголосив, що в Естонії є конкретні плани щодо підтримки відновлення України, і в цьому контексті слід розглядати використання заморожених російських коштів.

“Росія хоче завоювати не тільки Україну. Вона кинула виклик усьому демократичному світу”, – наголосив Каріс.

Варто зазначити, що Володимир Зеленський прибув до Таллінна в четвер, 11 січня, і надалі вирушить до Латвії.

Китайський виробник двигунів, котрі використовуються в російських ударних безпілотниках “Гарпія-А1”, постачає їх до Росії через фірми-прокладки, маскуючи справжнє призначення продукції у документах, повідомили європейські розвідслужби.

Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Вельдкамп повідомив, що Амстердам спільно з 40 країнами ОБСЄ офіційно звернулися з вимогою провести незалежне розслідування катувань та жорстокого поводження з українськими полоненими з боку Росії.

На Сумщині прикордонника засудили до п’яти років ув’язнення за злив даних про позиції ЗСУ, продаж боєприпаси й допомогу у незаконному переміщенні вантажі через кордон.

Надвечір 24 липня рятувальникам вдалося ліквідувати усі осередки пожеж, спричинені російським авіаударом по Харкову.

Європейські санкції проти найбільшого в Індії нафтопереробного заводу, частково підконтрольного “Роснафті”, поступово почали позначатися на його роботі. Так, спершу покупці перестали вивозити нафтопродукти, зокрема танкери скасовували відвантаження пального, забороненого до постачання в ЄС. Тепер же завод постав перед новою проблемою: постачальники сировини також почали від нього відмовлятися.