В РФ викликали посла Молдови та засудили «недружні дії»

Джерело: Reuters

10 січня міністерство закордонних справ РФ викликало посла Молдови та висловило протест проти “недружніх дій”, продовжуючи критику Кремля проєвропейської влади країни.

Зокрема у заяві міністерства РФ засуджено “систематичний характер” дій Молдови, які “були спрямовані проти російських громадян”. Серед них, зазначається, “політично мотивоване переслідування” російських і російськомовних журналістів.

Керівництво Молдови продовжує робити агресивні антиросійські заяви, – поскаржилися в заяві посла Молдови Ліліана Дар’є.

З моменту приходу до влади у 2020 році президент Майя Санду намагається відмовитися від радянської спадщини країни і скерувати її в європейське спрямування.

Вона засудила вторгнення Росії в Україну та звинуватила Москву в спробі втрутитися в місцеві вибори в Молдові в листопаді минулого року та в спробі спровокувати державний переворот, щоб усунути її.

Минулого місяця парламент Молдови схвалив нову оборонну стратегію, в якій Росія та корупція визначені як дві найбільші загрози безпеці країни. Минулого місяця ЄС погодився розпочати переговори про членство з Молдовою та Україною.

10 січня у Молдові продовжила заборону, накладену минулого року на 12 телевізійних каналів, заявивши, що медіа займаються “маніпулюванням, дезінформацією та просуванням іноземної програми”.

Окрім цього, влада Молдови не допустила кількох політиків, які представляють заборонену партію з проросійськими поглядами, до місцевих виборів у листопаді минулого року.

Зауважимо, раніше начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Він стурбований тим, що країна перейшла до воєнної економіки та що президент РФ Володимир Путін продовжує погрожувати Європі, зокрема Молдові та країнам Балтії.

11 грудня міністерство закордонних справ Росії поскаржилося, що передача США Україні 20 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, було “простим пограбуванням”, і припустило, що Москва може “захопити західні активи” на своїй території “для посилення промислового потенціалу”.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 11 грудня. З початку доби відбулося 194 бойових зіткнення.

Науково-популярний проєкт “Альфа Центавра” опублікував OSINT-розрахунок застосування РФ ракети “Орєшнік”, попередивши про можливість нового удару російськими ракетами середньої дальності по території України, базуючись на аналізі авіаційних повідомлень (NOTAM) про закритий повітряний простір над полігоном “Капустин Яр”.

11 грудня Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Олександр Сирський зустрівся з бійцями 38-ї окремої бригади морської піхоти на Покровському напрямку.

Українська делегація відвідала Ірландію для посилення співпраці з метою повернення незаконно депортованих і переміщених Росією українських дітей.