В РФ викликали посла Молдови та засудили «недружні дії»
Джерело: Reuters
10 січня міністерство закордонних справ РФ викликало посла Молдови та висловило протест проти “недружніх дій”, продовжуючи критику Кремля проєвропейської влади країни.
Зокрема у заяві міністерства РФ засуджено “систематичний характер” дій Молдови, які “були спрямовані проти російських громадян”. Серед них, зазначається, “політично мотивоване переслідування” російських і російськомовних журналістів.
Керівництво Молдови продовжує робити агресивні антиросійські заяви, – поскаржилися в заяві посла Молдови Ліліана Дар’є.
З моменту приходу до влади у 2020 році президент Майя Санду намагається відмовитися від радянської спадщини країни і скерувати її в європейське спрямування.
Вона засудила вторгнення Росії в Україну та звинуватила Москву в спробі втрутитися в місцеві вибори в Молдові в листопаді минулого року та в спробі спровокувати державний переворот, щоб усунути її.
Минулого місяця парламент Молдови схвалив нову оборонну стратегію, в якій Росія та корупція визначені як дві найбільші загрози безпеці країни. Минулого місяця ЄС погодився розпочати переговори про членство з Молдовою та Україною.
10 січня у Молдові продовжила заборону, накладену минулого року на 12 телевізійних каналів, заявивши, що медіа займаються “маніпулюванням, дезінформацією та просуванням іноземної програми”.
Окрім цього, влада Молдови не допустила кількох політиків, які представляють заборонену партію з проросійськими поглядами, до місцевих виборів у листопаді минулого року.
Зауважимо, раніше начальник генштабу бельгійської армії адмірал Мішель Хофман попередив про війну з Росією. Він стурбований тим, що країна перейшла до воєнної економіки та що президент РФ Володимир Путін продовжує погрожувати Європі, зокрема Молдові та країнам Балтії.
- Прем’єр-міністри України та Молдови, під час зустрічі у Києві, домовились розвивати спільний контроль на державному кордоні.
- У межах робочого візиту до Греції та участі в саміті Україна – Балкани Володимир Зеленський провів переговори із президенткою Республіки Молдова Маєю Санду.
- 16 жовтня 2023 року президентка Молдови Майя Санду взяла участь у 27-й конференції “Форум 2000”, що традиційно відбулася в Чехії. У своєму виступі Санду наголосила на важливості демократії у контексті повномасштабної війни Росії проти України.
- Депутат від правлячої молдовської партії “Дія та солідарність” (PAS) Дойна Герман заявила, що до кінця 2024 року Молдова планує припинити участь майже у всіх договорах, укладених в рамках Співдружності Незалежних Держав (СНД). Вона додала, що країна вже на фінальному етапі цього процесу, попри деякі невирішені питання.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.
Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення.