У Ємені спалахнули масові протести після атак США та Великої Британії

Джерело: Reuters
Десятки тисяч жителів Ємену вийшли на протести в кількох містах у п’ятницю, 12 січня, щоб почути, як їхні лідери засудили удари США та Великої Британії по їхній країні у відповідь на напади бойовиків-хуситів на кораблі в Червоному морі.
Член вищої політичної ради хуситів Мохаммед Алі аль-Хуті заявив, що “Сполучені Штати — це диявол”.

Фото: Reuters
“Ми не атакували береги Америки, ми не рухалися на американських островах і не атакували їх. Ваші удари по нашій країні є тероризмом”, – сказав аль-Хуті.

Фото: Reuters
Після того, як бойовики ХАМАС напали на Ізраїль 7 жовтня, що спровокувало напад Ізраїлю на Газу, приєднані до Ірану хусити почали атакувати судноплавні шляхи та стріляти безпілотниками та ракетами в бік Ізраїлю, заявляючи, що вони не зупиняться, доки не припиниться наступ Ізраїлю.
Хусити, які правлять більшою частиною Ємену, заявили, що будуть атакувати всі кораблі, що прямують до Ізраїлю і застерегли міжнародні судноплавні компанії від використання ізраїльських портів.
США та Велика Британія, спільно з союзниками, атакували понад 60 об’єктів хуситів на території Ємену.
Сполучені Штати не планують розгортати додаткові сили в регіоні, заявив речник Пентагону Патрік Райдер.
- Сили Сполучених Штатів та Великої Британії почали удари по об’єктах хуситів у Ємені.
- 3 грудня американський військовий корабель і кілька комерційних суден зазнали нападу в Червоному морі, повідомив Пентагон. Згодом єменські бойовики Хуті заявили про напади на два кораблі, які вони назвали пов’язаними з Ізраїлем, одначе, не визнали, що ціллю був корабель ВМС США.
- У жовтні 2023 року Збройні сили Саудівської Аравії перейшли в стан підвищеної бойової готовності після зіткнень з єменськими повстанцями-хуситами, яких підтримує Іран, що також намагалися запустити ракету над королівством у бік Ізраїлю, повідомляють джерела, знайомі з ситуацією.
У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.
Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.
У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.
Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.
3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.