В Грузії пройшла акція протесту через «осквернення» релігійної ікони Сталіна
Джерело: Reuters
У суботу, 13 січня, в столиці Грузії Тбілісі пройшла велика акція протесту з вимогою суворого покарання жінки, звинуваченої в спотворенні релігійної ікони із зображенням радянського диктатора Йосипа Сталіна.
Зазначають, що підозрювана в знак протесту бризнула фарбою на ікону, яка була виставлена в головному Соборі Святої Трійці в Тбілісі.
Проросійський ультраконсервативний рух “Альт-Інфо” організував протест проти жінки й тисячі православних вірян і прихильників “Альт-Інфо” зібралися в суботу перед парламентом країни, а потім пройшли містом до кафедрального собору, щоб помолитися перед іконою Сталіна.
За натовпом, який, за оцінками репортера Reuters, налічував до 3000 осіб, стежила поліція, і виступив оратор, який критикував напад на ікону.
Поліція відкрила провадження за статтею “дрібне хуліганство” та допитала підозрювану. Проте деякі активісти вимагають, щоб жінку ув’язнили.
Раніше деякі грузинські ЗМІ повідомляли, що православні активісти раніше намагалися взяти штурмом квартиру жінки в Тбілісі, але їм завадила поліція.
- Посолка США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що президент РФ Володимир Путін використовує їжу як зброю війни та порівняла його з Йосипом Сталіним.
- Меморіали жертвам сталінських репресій у Росії зникають або зазнають вандалізму.
Німецька компанія Bosch з метою економії скорочує робочий тиждень та знижує зарплати співробітникам.
Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.
Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.
У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.
Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.