Уряд Польщі шукає способи виробити більше боєприпасів для України
Джерело: Reuters
Новий уряд Польщі шукає, як виробити більше боєприпасів і військової техніки, працюючи над оборонним пакетом для України, заявив міністр закордонних справ Радослав Сікорський у Давосі.
Варшава завжди була близьким союзником Києва під час повномасштабної війни Росії проти Україн. Однак, минулого року відбулася суперечка щодо імпорту зерна та блокування деяких прикордонних переходів польськими далекобійниками, які вимагали від Європейського Союзу відновити дозвільну систему для українських автоперевізників.
Сікорський засвідчив свій намір відновити зв’язки на міцнішій основі, відвідавши Україну минулого місяця, невдовзі після його призначення в новий уряд. Згодом Польща оголосила про новий пакет допомоги для України.
Ми дивимося на всі питання, пов’язані з Україною, новими очима, — зазначив Сікорський в інтерв’ю Reuters на Всесвітньому економічному форумі у Давосі.
Хоча Варшава надала Києву військову та фінансову допомогу після вторгнення Росії, попередній уряд від партії “Право і справедливість” (PiS) заявив минулого року, що здійснює лише попередньо погоджені постачання зброї в Україну.
Зауваження Сікорського показали, що Варшава шукає способи виробляти боєприпаси і військову техніку, щоб мати можливість надіслати більше військової допомоги Києву.
Ми повідомляємо нашим союзникам, що ціна стримування Путіна, якщо він завоює Україну, буде набагато більшою, ніж ціна забезпечення ЗСУ для ефективного захисту, – наголосив він.
- Президент Польщі Анджей Дуда закликав владу країни спільно діяти задля реалізації членства України в ЄС та НАТО. Він зауважив, що це відповідає національним інтересам Польщі.
- Анджей Дуда запевнив Україну у непохитній підтримці поляків у боротьбі з російським агресором. Він наголосив на підтримці на шляху до Європейського Союзу і НАТО.
- Під час зустрічі Дуда запевнив Зеленського у подальшій підтримці України.
Євросоюз не зміг досягти згоди щодо заборони імпорту російського скрапленого природного газу у межах майбутнього пакету санкцій. Суперечності між державами-членами та відсутність надійних альтернатив змусили Єврокомісію підготувати нову стратегію відмови від енергоносіїв РФ — її презентують у травні.
На тлі кризи в цивільній авіації через війну та санкції в Росії заговорили про можливе відродження дирижаблів. Їх планують використовувати для транспортування вантажів у важкодоступних районах Арктичної зони, і вироблятимуть — із сучасних композитних матеріалів.
Пізно ввечері 16 квітня російські війська здійснили черговий масований обстріл Дніпра. Внаслідок атаки дронів загинули двоє осіб, ще семеро постраждалих.
16 квітня президент Володимир Зеленський погодив утворення військових адміністрацій населених пунктів у Донецькій області.
Працівники ДБР завершили досудове розслідування щодо правоохоронця з Чернівецької області, котрий намагався вивезти за кордон військовозобов’язаного у багажнику авто за 20 тис. євро.