Україна і Швейцарія проведуть спільні бізнес-місії, щоб посилити співпрацю підприємств
Джерело: Міністерство економіки України
Україна і Швейцарія проведуть спільні бізнес-місії для вітчизняних бізнесів, аби вивчити можливості для швейцарських компаній інвестувати в Україну, а також можливості для українських компаній для розширення у Швейцарії.
Такими є результати швейцарсько-українського Круглого столу з питань відновлення та відбудови на Всесвітньому економічному форумі у Давосі 17 січня.
Як зазначив заступник міністерки економіки України Володимир Кузьо, бізнес-місія – це можливість для швейцарських бізнесів побачити на власні очі, що інвестувати в Україну не лише можна, а й треба.
“Це можливість побачити, що у нас є регіони, які є відносно безпечними, і що відкривати бізнеси можна, не чекаючи завершення війни. Крім того, Україна працює над розширенням інфраструктури страхування від воєнних ризиків та новими інструментами залучення інвестицій. Ми сподіваємось, що на ринок України зайде ще більше швейцарських компаній. Інтерес із їхньої сторони дуже стійкий, уряд же працює над створенням умов, аби цей інтерес було втілено”, – сказав Володимир Кузьо.
Під час круглого столу представники швейцарських компаній та бізнес-асоціацій запевнили, що готові підтримувати проведення техніко-економічного обґрунтування інвестиційних проєктів та долучатися до реформи дерегуляції. Сторони домовились підготувати перелік документів, які, на думку іноземних інвесторів, заважають їм виходити на український ринок чи працювати в Україні, і ці документи будуть розглянуті під час міжвідомчої робочої групи з дерегуляції.
Також обговорювались питання участі швейцарських компаній у публічних закупівлях в Україні. В межах оновлення угоди про вільну торгівлю з Європейською асоціацією про вільну торгівлю, Швейцарія удосконалить механізм взаємного доступу на ринок публічних закупівель.
Володимир Кузьо також наголосив на інфраструктурі страхування воєнних ризиків, яку Україні вдалося побудувати у 2023 році. Так, Багатостороннє агентство з гарантування інвестицій (MIGA) вже застрахувало перші інвестиції, Японія, Велика Британія та Норвегія вже зробили свої внески в цільовий фонд MIGA Sure.
Американська корпорація з фінансування міжнародного розвитку (DFC) застрахує 5 проєктів на $380 млн, ЄБРР працює над створенням механізму страхування майнових ризиків, пов’язаних із війною, за пошкодження товарів під час транспортування та на складах.
Також Мінекономіки спільно з британськими партнерами запустило механізм страхування суден від воєнних ризиків. Крім того, на початок 2024 року 14 іноземних Експортно-кредитних агентств мають умови страхування для підтримки України та ще п’ять працюють над їх впровадженням.
Швейцарська сторона зазначила, що працює над питанням запуску ринку перестрахування, із залученням їхнього Експортно-кредитного агентства (ЕКА) і приватних компаній.
Швейцарські компанії, які працюють в Україні, також відзначили покращення бізнес-клімату минулого року.
“Традиційно найбільшими секторами швейцарських інвестицій були промисловість, фінансова та страхова діяльність. Ми сподіваємось продовжити цю тенденцію і у майбутньому. Подібні круглі столи, безумовно, цьому сприяють, адже ми можемо почути, з якими барʼєрами стикається приватний сектор перед виходом на український ринок, і прибрати ці барʼєри”, – зауважив Володимир Кузьо.
- 15 січня на спільній з президентом Володимиром Зеленським пресконференції в Берні, глава Швейцарії Віола Амгерд повідомила, що країна планує з 2025 до 2028 року виділити 1,5 млрд франків (близько 1,75 млрд доларів) на відновлення України в межах стратегії з міжнародної співпраці.
- Володимир Зеленський провів першу телефонну розмову з президенткою Швейцарської Конфедерації у 2024 році, федеральною радницею, керівницею Федерального департаменту оборони, захисту населення і спорту Швейцарії Віолою Амгерд.
- 15 січня до Швейцарії з робочим візитом прибув президент України Володимир Зеленський. Сьогодні провів зустрічі з лідерами країни.
Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації безпілотний авіаційний комплекс ТОККО українського виробництва.
Президент України Володимир Зеленський розповів, що верифіковано викрадення щонайменше 19 500 українських дітей. Росія водночас заявляє про 700 тисяч українських дітей.
Міністерство охорони здоров’я австралійського штату Квінсленд проводить розслідування після зникнення 323 флаконів із зразками вірусів із місцевої лабораторії.
11 грудня федеральний канцлер Німеччини Олаф Шольц офіційно подав запит на вотум довіри собі до Бундестагу.
На тимчасово окупованій Херсонщині росіяни викрали 65-річного чоловіка.