У Києві перейменували вулицю на честь загиблого на фронті поета й військового Гліба Бабіча

Джерело: Київська міська рада
У Дарницькому районі Києва одну з вулиць міста перейменували на честь українського поета та військового Гліба Бабіча, який загинув на фронті у липні 2022 року.
Відтепер вулицю Канальну у Дарницькому районі столиці перейменовано на вулицю Гліба Бабіча.
“У процесі дерусифікації та з метою увіковічення українських Героїв у столиці перейменували та найменували ще 29 об’єктів. Такі рішення щодо перейменувань прийнято сьогодні, 18 січня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання більшістю депутатів. Дарницький район: вулиця Канальна – вулиця Гліба Бабіча”, – йдеться у повідомленні Київської міської ради.
Нагадаємо, що 28 липня 2022 року Гліб Бабіч загинув разом із трьома побратимами внаслідок підриву на протитанковій міні автомашини розвідувального комплексу “Локі” неподалік від Ізюма, що на Харківщині.
Довідково. Гліб Бабіч народився у Миколаєві 2 березня 1969 року. Вже у віці десяти років він написав свої перші вірші. Став автором низки пісень, музику до яких створювали професійні композитори та він особисто.
У 2014—2019 роках брав участь у збройному захисті України під час російсько-української війни як фахівець із застосування зенітних самохідних установок ЗСУ-23-4, пройшов шість бойових ротацій, звільнений за станом здоров’я у званні прапорщика. У цей період написав цикл “фронтових” віршів та пісень, серед яких — “Крест Дебальцевский” та “Сверчок”.
Після 24 лютого 2022 року – військовослужбовець Сил територіальної оборони м. Києва. Поет добровільно повернувся до війська навесні 2022 року.
У 2018 році написав пісню “Подай Зброю”, яку виконав гурт Kozak System. У 2014 написав пісню “Мольфар”, яку у 2022 теж виконав гурт Kozak System.
Загалом для Kozak System Бабіч написав сім пісень, зокрема, “Подай зброю”, “Сила і зброя”, “Досить сумних пісень”, “Свобода наче любов”, “Мольфар”, “Ті, що тримають небо над Різдвом” та “Не покинь”. Відеокліп на пісню “Не покинь” презентували вже після загибелі Гліба.
Гліб Бабіч написав понад 500 віршів та пісень. У 2021 році видав книжку віршів – “Вірші та пісні”. Бабіч очолював волонтерську ініціативу “Res_Publica. Брати по зброї”, активіст ГО “Справа громад”.
- Миргородська міськрада перейменувала чотири вулиці на честь загиблих захисників України. Відтак, одна з вулиць Миргорода носитиме імʼя загиблого на фронті депутата від “Європейської Солідарності” Анатолія Карбана.
- У столиці перейменували ще 10 бібліотек, назви яких пов’язані з Російською Федерацією та радянською ідеологією.
- У Херсоні погодили перейменування проспекту Ушакова на проспект Незалежності. Рішення ухвалили за результатом онлайн-голосування.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.
10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.
Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.
Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.
З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.