В Україні за півтора місяця зареєстровано 103 випадки отруєння людей чадним газом, – ДСНС

Джерело: ДСНС України

В Україні зафіксовано зростання випадків отруєння людей чадним газом та продуктами горіння й за останні півтора місяця зареєстровано вже 103 випадки.

За даними екстреної медичної служби, з 1 грудня 2023 по 15 січня 2024 року зареєстровано 103 випадки отруєння чадним газом, при цьому 9 осіб загинуло.

У ДСНС зазначають, що частіше такі трагедії стаються внаслідок пожеж, які виникають через порушення правил облаштування та експлуатації печей та обігрівачів. Тільки за грудень 2023 року зафіксовано близько 650 випадків подібних пожеж, що становить 20% від загальної кількості.

Нагадаємо, аби вчасно зреагувати у випадку отруєння чадним газом, необхідно запамʼятати основні симптоми:

  • головний біль;
  • нудота;
  • прискорене дихання;
  • слабкість;
  • відчуття втоми і запаморочення.

Зауважимо, при отруєнні чадним газом потерпілого необхідно винести на свіже повітря, покласти під голову подушку, розстебнути  комір і пояс.

Найкращий засіб при цьому отруєнні – довготривале вдихання кисню.

Якщо є можливість, потрібно принести з аптечки кисневу подушку. На голову і груди кладуть холодний компрес і змочений холодною водою шматок тканини, рушника, носової хустинки. Якщо потерпілий при свідомості, його потрібно напоїти міцним чаєм чи кавою. Ні в якому випадку не можна давати алкоголю. При втраченій свідомості дають нюхати змочену нашатирним спиртом вату, але обережно, щоб не завдати опіків. Якщо потерпілий не дихає, або дихання швидко погіршується, потрібно зразу розпочати проведення штучного дихання за методом “рот в рот”, або “рот в ніс”.

Фото: ДСНС України

Після надання першої допомоги потерпілого необхідно швидко відправити у лікарню, викликавши медичну допомогу за телефоном “103”.

Варто зазначити, що чадний газ може виділятися під час роботи портативних бензинових генераторів, газових обігрівачів та водонагрівачів, каміна, двигунів внутрішнього згоряння автомобілів, дров’яних, газових та вугільних печей (особливо якщо піч пошкоджено та на ній видно тріщини) тощо.

Фото: ДСНС України

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.