Україна та Словаччина працюють над трьома масштабними проєктами в енергетиці та логістиці
Джерело: Мінекономіки
Україна та Словаччина разом працюють над втіленням трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.
Під час робочої поїздки у Братиславу міністерка економіки України Юлія Свириденко провела зустріч із віцепрем’єр-міністром з питань відновлення, плану стійкості та використання фондів ЄС Словацької Республіки Петером Кмецем.
Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію трьох масштабних проєктів у сфері інфраструктури та енергетики. Зокрема, кроки, необхідні для пришвидшення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора “Мукачево – Вельке Капушани”.
“Інтерконектор – це можливість з’єднати наші національні електромережі для покращення взаємодії у сфері енергетики. Це дозволить зробити нашу енергетичну систему більш стійкою, адже у випадку блекаутів ми зможемо ще оперативніше реагувати на проблеми”, – пояснила Юлія Свириденко.
Також сторони порушили питання створення нових прикордонних переходів та потенційні спільні зусилля для створення залізничного сполучення Київ – Кошице з використанням ширококолійної інфраструктури від станції Ужгород по території Словаччини.
Міністерка економіки зазначила, що робота над покращенням логістичної та транспортної інфраструктури між Словаччиною та Україною сприятиме більшій мобільності українців, зручності пересування Європою та по суті посилить наші кроки до євроінтеграції.
Крім того, на зустрічі сторони обговорили питання гуманітарного розмінування українських земель.
“Ми щиро вдячні за рішення уряду Словаччини надати кошти на придбання двох машин розмінування “Божена-4″ для гуманітарного розмінування звільнених територій Херсонської області. За минулий рік нам вдалось повернути у використання понад 10% територій або близько 18 тисяч квадратних кілометрів українських земель. Щоб прискорити процеси гуманітарного розмінування, ми працюємо над залученням приватного капіталу та інвестицій. Будемо вдячні Словаччині за будь-яку підтримку в цьому питанні, зокрема, участі в донорських програмах з очищення території України”, – наголосила Юлія Свириденко.
Ще однією темою для двостороннього обговорення стало повернення українських дітей, яких насильно вивезли до Росії з окупованих територій. Україна зацікавлена в активному залученні Словаччини до цього процесу.
Крім того, сторони обговорили важливість ухвалення Ukraine Facility від Європейської комісії для реалізації спільних проєктів.
- Парламент Словаччини підтримав поправку, яка надає Міністерству оборони країни повноваження схвалювати експорт озброєння, відкриваючи шлях для державних і приватних збройових компаній продовжувати військову підтримку України.
- Міністерство внутрішніх справ Словаччини оголосило про рішення уряду спорядити до України нову партію гуманітарної допомоги на суму 203 492 євро на зимовий період.
- Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо висловив думку, що, на його погляд, Україна поки що не готова до членства в Євросоюзі. Однак він заявив, що Словаччина не буде заважати початку перемовин щодо вступу України в ЄС.
З нового навчального року, що розпочнеться у вересні 2025 року, курс “Підприємництво і фінансова грамотність” стане обов’язковим для учнів 8-9 класів у закладах загальної середньої освіти.
Кліматичні активісти з руху “Just Stop Oil” розфарбували крейдою могилу британського науковця Чарльза Дарвіна у Вестмінстерському абатстві в Лондоні, Велика Британія.
14 січня міністр цифрової трансформації Михайло Федоров поінформував, що керівники підприємств тепер можуть подавати списки на бронювання працівників завчасно, без очікування 72 годин після завершення попереднього терміну.
Народні депутати проголосували за законопроєкт №11321 про відкриту роботу комітетів. Документ підтримали 286 народних обранців.
Міноборони напрацювало 3 варіанти законопроєкту про демобілізацію.