Україна та Словаччина працюють над трьома масштабними проєктами в енергетиці та логістиці

Джерело: Мінекономіки

Україна та Словаччина разом працюють над втіленням трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.

Під час робочої поїздки у Братиславу міністерка економіки України Юлія Свириденко провела зустріч із віцепрем’єр-міністром з питань відновлення, плану стійкості та використання фондів ЄС Словацької Республіки Петером Кмецем.

Під час зустрічі сторони обговорили реалізацію трьох масштабних проєктів у сфері інфраструктури та енергетики. Зокрема, кроки, необхідні для пришвидшення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора “Мукачево – Вельке Капушани”.

“Інтерконектор – це можливість з’єднати наші національні електромережі для покращення взаємодії у сфері енергетики. Це дозволить зробити нашу енергетичну систему більш стійкою, адже у випадку блекаутів ми зможемо ще оперативніше реагувати на проблеми”, – пояснила Юлія Свириденко.

Також сторони порушили питання створення нових прикордонних переходів та потенційні спільні зусилля для створення залізничного сполучення Київ – Кошице з використанням ширококолійної інфраструктури від станції Ужгород по території Словаччини.

Міністерка економіки зазначила, що робота над покращенням логістичної та транспортної інфраструктури між Словаччиною та Україною сприятиме більшій мобільності українців, зручності пересування Європою та по суті посилить наші кроки до євроінтеграції.

Крім того, на зустрічі сторони обговорили питання гуманітарного розмінування українських земель.

“Ми щиро вдячні за рішення уряду Словаччини надати кошти на придбання двох машин розмінування “Божена-4″ для гуманітарного розмінування звільнених територій Херсонської області. За минулий рік нам вдалось повернути у використання понад 10% територій або близько 18 тисяч квадратних кілометрів українських земель. Щоб прискорити процеси гуманітарного розмінування, ми працюємо над залученням приватного капіталу та інвестицій. Будемо вдячні Словаччині за будь-яку підтримку в цьому питанні, зокрема, участі в донорських програмах з очищення території України”, – наголосила Юлія Свириденко.

Ще однією темою для двостороннього обговорення стало повернення українських дітей, яких насильно вивезли до Росії з окупованих територій. Україна зацікавлена в активному залученні Словаччини до цього процесу.

Крім того, сторони обговорили важливість ухвалення Ukraine Facility від Європейської комісії для реалізації спільних проєктів.

17 квітня відбулось засідання суду щодо скасування указу Володимира Зеленського щодо санкцій проти Петра Порошенка. Суд не ухвалив рішення по суті справи, однак, ті аргументи на користь санкцій, які представники держави озвучили у засіданні, мають значно більше значення для кожного з нас, незалежно від майнового статусу, політичних поглядів чи моральних переконань, ніж будь-яке рішення суду у цій справі.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 17 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 65 бойових зіткнень.

Міністр освіти і науки Оксен Лісовий під час години запитань до уряду в Верховній Раді повідомив, що базову військову підготовку пройдуть 75-80 тисяч студентів вищих навчальних закладів.

Начальник управління Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС Роман Цирень розповів про статистику пожеж в Україні.

Віцепрезидент США Джей Ді Венс під час зустрічі з прем’єр-міністеркою Італії Джорджією Мелоні заявив, що Штати “оптимістично налаштовані” на те, що зможуть покласти край російсько-українській війні.