Попередньо всі країни ЄС погодилися підтримати виділення €50 млрд Україні – Шмигаль
Джерело: Денис Шмигаль у Telegram
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що попередньо всі 27 країн-членів Європейського Союзу погодилися підтримати чотирирічну програму для України на 50 млрд євро Ukraine Facility.
“1 лютого ми очікуємо, що ЄС затвердить нову чотирирічну програму підтримки України на 50 млрд євро Ukraine Facility. Попередньо можемо сказати, що всі 27 членів ЄС погодилися підтримати цю програму”, — зазначив глава уряду.
А також додав, що цього року Україна очікує, що ЄС зможе надати фінансову допомогу приблизно на рівні 2023 року. Для покриття дефіциту українського бюджету, за його словами, важливо залучити від Євросоюзу близько 18 млрд євро.
Крім того, Денис Шмигаль зауважив, що Адміністрація президента США Джо Байдена має намір надати Україні цьогоріч 11,8 млрд доларів бюджетної підтримки.
“Очікуємо на позитивне рішення американського Конгресу з цього питання вже найближчим часом”, — сказав прем’єр-міністр.
А також підкреслив, що ще одне важливе рішення із Вашингтону — це схвалення Комітетом із закордонних справ Сенату США законопроєкту, який дасть можливість конфіскувати російські активи та передати їх на посилення стійкості та відбудову України.
Зокрема, Денис Шмигаль наголосив, що сторони роблять усе можливе, аби відповідний механізм запрацював вже цього року і в США, і в інших країнах.
- Міністерка закордонних справ Фінляндії Еліна Валтонен повідомила про отриманий “позитивний сигнал”, що прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан скасує блокування допомоги Україні на 50 млрд євро.
- Європейський комісар з питань бюджету Йоханнес Хан заявив, що жодна з країн ЄС не оскаржує надання Україні 50 млрд євро (54,6 млрд доларів) кредитів і грантів протягом наступних чотирьох років.
- У Міністерстві закордонних справ України повідомили, що вітають досягнення на саміті ЄС “принципового рішення” про створення Українського фонду (Ukraine Facility) розміром 50 млрд євро на 2024 – 2027 роки.
У UAnimals нагадали, що війна Росії проти України завдає масштабної шкоди не лише людям, а й природі та екосистемам країни.
Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.
З моменту, коли російські війська почали масово застосовувати ударні дрони “Шахед”, кожна українська ніч походить на випробування. Виготовлені за іранськими кресленнями і модифіковані в Росії, ці безпілотники стали головним знаряддям терору проти цивільного населення.
Боронячи Україну, на фронті загинув заступник командира 110 окремої механізованої бригади Дмитро Романюк.
У Держдепі заперечили призупинення військової допомоги Україні. Речниця Державного департаменту США Теммі Брюс наголосила, що рішення Вашингтона не означає повне припинення військової допомоги Україні.