РФ «прагне вести війну принаймні три-чотири роки», – The Telegraph
Джерело: The Telegraph
Інсайдер із питань оборони сказав виданню The Telegraph, що Росія розвиває виробництво зброї й планує “вести війну принаймні три-чотири роки”.
“Вони говорять про мобілізацію своєї оборонної промисловості протягом наступних трьох років, що означає, що вони прагнуть вести війну принаймні три-чотири роки”, — сказав інсайдер.
Західний чиновник також зазначив, що РФ виділяє 40% ВВП на війну, й експерти з оборони попереджають, що з часом це може дати Росії перевагу для перемоги у війні.
Офіційно Росія збільшила військові витрати з 2,7% ВВП у 2022 році до 3,9% у 2023 році та до приблизно 6% у 2024 році.
Проте зазначають, що РФ, ймовірно, приховує набагато більшу цифру.
За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, у 2023 році Росія виготовила 1530 танків і 2518 бойових броньованих машин. Отже, це може означати збільшення виробництва танків на 560% з лютого 2022 року, бойових машин піхоти на 360%, а бронетранспортерів на 350%.
Також зазначають, що Росія перетворює пекарні, ТЦ та навіть класи й іншу цивільну інфраструктуру на заводи для нарощування виробництва зброї.
Однак додають, що російська військова машина страждає від нестачі кваліфікованої робочої сили, низької якості запчастин і масштабів війни, за якими не може впоратися військово-промисловий комплекс РФ.
У виданні наголошують, що багато вироблених ракет не відповідають вимогам через брак кваліфікованих інженерів, що призводить до високого відсотка відмов. І попри збільшення виробництва, заводи ледве встигають за попитом.
Перевірені українськими експертами фрагменти ракет, якими цього місяця було обстріляно українські міста, показали, що ці боєприпаси були виготовлені в грудні 2023 року.
“Це означає, що вони виходять прямо з виробничої лінії, і у них практично не залишилося запасів. З цієї причини рівень нападу цієї зими набагато, набагато нижчий, ніж минулої зими. Ми очікували набагато гіршого. Цього не сталося”, — сказав старший науковий співробітник Інституту космічних досліджень у Києві Олексій Парновський.
Він додав, що Росія мусить накопичувати ракети протягом декількох тижнів й лише тоді може “зробити одну-дві атаки”.
- 23 січня у НАТО підписали контракт на 1,2 мільярда доларів на виготовлення сотні тисяч артилерійських снарядів для поповнення запасів країн-членів, оскільки вони постачають Україні боєприпаси, щоб допомогти перемогти вторгнення Росії.
- За даними аналітиків, у Кремлі намагаються відвернути увагу з власної агресивної риторики та поведінки щодо НАТО, звинувачуючи Альянс у провокаціях.
- Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус попередив, що Росія може атакувати країни НАТО менш ніж через десять років.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.
Росія найближчими днями може провести додаткові випробувальні запуски балістичних ракет “Орєшнік” або подібних до них, йдеться у звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).