РФ «прагне вести війну принаймні три-чотири роки», – The Telegraph

Джерело: The Telegraph

Інсайдер із питань оборони сказав виданню The Telegraph, що Росія розвиває виробництво зброї й планує “вести війну принаймні три-чотири роки”.

“Вони говорять про мобілізацію своєї оборонної промисловості протягом наступних трьох років, що означає, що вони прагнуть вести війну принаймні три-чотири роки”, — сказав інсайдер.

Західний чиновник також зазначив, що РФ виділяє 40% ВВП на війну, й експерти з оборони попереджають, що з часом це може дати Росії перевагу для перемоги у війні.

Офіційно Росія збільшила військові витрати з 2,7% ВВП у 2022 році до 3,9% у 2023 році та до приблизно 6% у 2024 році.

Проте зазначають, що РФ, ймовірно, приховує набагато більшу цифру.

За словами міністра оборони РФ Сергія Шойгу, у 2023 році Росія виготовила 1530 танків і 2518 бойових броньованих машин. Отже, це може означати збільшення виробництва танків на 560% з лютого 2022 року, бойових машин піхоти на 360%, а бронетранспортерів на 350%.

Також зазначають, що Росія перетворює пекарні, ТЦ та навіть класи й іншу цивільну інфраструктуру на заводи для нарощування виробництва зброї.

Фото: The Telegraph

Однак додають, що російська військова машина страждає від нестачі кваліфікованої робочої сили, низької якості запчастин і масштабів війни, за якими не може впоратися військово-промисловий комплекс РФ.

У виданні наголошують, що багато вироблених ракет не відповідають вимогам через брак кваліфікованих інженерів, що призводить до високого відсотка відмов. І попри збільшення виробництва, заводи ледве встигають за попитом.

Перевірені українськими експертами фрагменти ракет, якими цього місяця було обстріляно українські міста, показали, що ці боєприпаси були виготовлені в грудні 2023 року.

“Це означає, що вони виходять прямо з виробничої лінії, і у них практично не залишилося запасів. З цієї причини рівень нападу цієї зими набагато, набагато нижчий, ніж минулої зими. Ми очікували набагато гіршого. Цього не сталося”, — сказав старший науковий співробітник Інституту космічних досліджень у Києві Олексій Парновський.

Він додав, що Росія мусить накопичувати ракети протягом декількох тижнів й лише тоді може “зробити одну-дві атаки”.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.