У Силах безпеки і оборони України запроваджено 18 нових стандартів НАТО

Джерело: Міноборони

У період з грудня 2023 року по січень 2024 року в Міністерстві оборони, Збройних силах України та інших складових сектору безпеки і оборони запроваджено ще 18 стандартів НАТО.

Серед стандартів, запроваджених в межах Цілей партнерства Україна-НАТО:

  • стандарти щодо захисту військ (сил) ЗСУ;
  • навчання Військово-Морських Сил зі зв’язку, комунікаційних та інформаційних систем, транспортного забезпечення.

В ініціативному порядку Україна запровадила стандарти, які стосуються навігаційно-гідрографічної підтримки, водолазної діяльності, пально-мастильних матеріалів.

Зазначимо, що загалом в Міноборони, ЗСУ та інших складових сектора безпеки і оборони запроваджено 315 стандартів НАТО:

  • 192 (88% від запланованого) – в межах Цілей партнерства Україна-НАТО, які є першочерговими стандартами Альянсу;
  • 123 – в ініціативному порядку, що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.

В Альянсі існує 1135 стандартів – тобто, в Силах безпеки і оборони України вже запроваджено майже 28% від загальної кількості.

За словами заступника міністра оборони генерал-лейтенанта Івана Гаврилюка, це більше, ніж прийнято у деяких державах-членах НАТО, що приєдналися під час останньої хвилі розширення Альянсу.

Заступник міністра також додав, що у 2024 році планується запровадити ще 50 стандартів НАТО у секторі безпеки.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.