Російському актору і депутату Держдуми РФ повідомлено про підозру

Джерело: Офіс Генерального прокурора

Російському актору і депутату Державної думи РФ від партії “Нові люди” Дмитру Пєвцову повідомлено про підозру через його підтримку агресії РФ проти України.

Фото: СБУ

За даними слідства, у 2014 році він підтримав незаконну анексію Криму та окупацію українських східних територій, виступав на підтримку російських окупантів під час масових заходів за участю Путіна. У 2022 році він також підтримував повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

В багатьох інтерв’ю пропагандистським медіа він заявляв, що “спецоперація” в Україні – це частина великого плану Росії щодо “русского міра”, який обов’язково має бути виконаним.

Підозрюваний також наголошував на своїй участі як політика у проведенні “СВО”, а саме голосуванні за визнання так званих “ЛНР” та “ДНР”.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили Пєвцову про заочну підозру за трьома статтями Кримінального кодексу України:
– ч. 3 ст. 109 (дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади);
– ч. 2 ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України);
– ст. 436 (пропаганда війни).

Радянські традиції одностайного голосування дали збій на засіданні держдуми РФ 21 листопада, де депутати мали затвердити проєкт російського бюджету на найближчі три роки.

Протиракетна база НАТО в Редзіково, Польща, має виключно оборонний характер і спрямована на боротьбу з балістичними ракетами, особливо з боку країн-ізгоїв, заявив речник польського МЗС Павел Вронський, реагуючи на провокаційні заяви Росії.

У Генштабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 21 листопада. Загалом від початку цієї доби відбулося 174 бойових зіткнення.

Фахівці Інституту масової інформації закликали Верховну Раду повернути прямі трансляції пленарних засідань, перериваючи їх лише під час повітряних тривог. Експерти наголошують, що чинні обмеження непрозорі й підривають громадський контроль за діяльністю парламенту.

Десять співробітників Служби безпеки України та десять військовослужбовців Збройних сил України пройшли тижневе навчання у Національній лабораторії Айдахо, США, де вивчили методи зі збору доказів для криміналістичної експертизи після можливого ядерного удару.