Надіслав повідомлення про нібито замінування школи у Києві: на Буковині судитимуть підлітка
Джерело: Кіберполіція України
На Буковині судитимуть підлітка, який надіслав фейкове повідомлення про замінування однієї зі шкіл Києва – йому загрожує до 8 років ув’язнення.
Кіберполіція Чернівецької області викрила 17-річного псевдомінера, який надіслав неправдиве повідомлення про замінування однієї зі столичних шкіл. Правоохоронці завершили досудове розслідування та скерували обвинувальний акт до суду. Зловмиснику загрожує до восьми років позбавлення волі.
Такий вид хибних повідомлень, що мають на меті введення в оману аварійно-рятувальних служб та правоохоронних органів, ще називають сватингом (від англ. SWAT (Special Weapons And Tactics) – підрозділи у США та ряді інших країн, оснащені спеціальним обладнанням, які часто залучаються при реагуванні на повідомлення про замінування, захоплення заручників тощо).
До закладу негайно прибули поліціянти вибухотехнічної та кінологічної служб, однак жодних вибухових пристроїв чи вибухонебезпечних речовин не виявили.
Як згодом встановили кіберполіціянти, юнак був активним учасником анонімних сватингових спільнот у месенджерах, учасники яких закликали один одного до фейкових замінувань закладів освіти та державних установ.
За місцем мешкання фігуранта правоохоронці провели обшук та вилучили комп’ютерну техніку та мобільні телефони. Поліціянти також зупинили діяльність підконтрольних зловмиснику сватингових спільнот.
Слідчі повідомили юнаку про підозру. за ч. 2 ст. 259 (Завідомо неправдиве повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення чи пошкодження об’єктів власності) Кримінального кодексу України.
- З початку 2023 року отримано більше ніж 2 тисячі анонімних погроз щодо підриву держустанов, шкіл, лікарень та інших місць масового скупчення людей.
- До столичних правоохоронців надійшло повідомлення про замінування усіх середніх шкіл Києва.
- Уночі 5 вересня у Києві повідомили про замінування всіх торгово-розважальних центрів, всіх вокзалів та деяких медзакладів. Інформація щодо цього не підтвердилася.
Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.
У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…
Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.
За словами колишнього Головнокомандувача ЗСУ, а нині посла України у Великій Британії, глибокі прориви на фронті зараз неможливі через технічно-еволюційний процес, який має завершитись до 2027 року.
Німеччина поставила Україні лише 6,5% обіцяних бронеавтомобілів MRAP (Mine Resistant Ambush Protected) з посиленим протимінним захистом.