Херсонщина: за добу росіяни здійснили 279 обстрілів, загинуло двоє осіб

Джерело: очільник Херсонської ОВА Олександр Прокудін у Facebook

Протягом доби російські армійці 279 разів обстріляли Херсонську область, внаслідок чого двоє осіб загинуло, ще шестеро – зазнали поранень.

Загалом росіяни випустили по Херсонщині 1 606 снарядів, із застосуванням артилерії, мінометів, РСЗВ, танків, БпЛА та авіації.

Зокрема, по місту Херсон російські армійці спрямували 26 снарядів.

Російські загарбники поцілили у житлові квартали населених пунктів області.

Додамо, у ніч на 2 лютого російські окупаційні війська випустили по Україні понад два десятки ударних безпілотників.

Загалом було випущено 24 БпЛА типу “шахед” з двох напрямків – Приморсько-Ахтарська (РФ) та Чауда (ТО Крим).

Силами та засобами Повітряних Сил, у взаємодії з ППО Сил оборони України, знищено 11 ворожих БпЛА у межах Дніпропетровської, Херсонської, Кіровоградської та Харківської областей.

Крім того, щонайменше сім ударних безпілотників не досягли своїх цілей і локаційно втрачені.

Як відомо, ворожі БпЛА поцілили по підстанції НЕК “Укренерго” у Кривому Розі, внаслідок чого без електропостачання залишились понад 40 000 споживачів.

Американсько-німецька компанія-розробник програмного забезпечення Auterion до кінця 2025 року спорядить Україні 33 тисячі “ударних систем” для БпЛА з штучним інтелектом, здатних обходити системи радіоелектронної боротьби та фізичні перешкоди – подібно до дронів на оптоволокні. 

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.