Росіяни продовжують тиск на працівників Запорізької АЕС

Джерело: ЦНС

Російські війська продовжують здійснювати тиск на працівників тимчасово окупованої Запорізької атомної станції, котрі відмовились співпрацювати з ворогом, однак, не виїхали з Енергодару.

Зазначається, через специфічність та складність професії, росіянам не вдається набрати працівників на ЗАЕС, адже спеціалістів не вистачає зокрема й по всій РФ. Водночас діючих фахівців станції на роботу не допускають, а викликають на допити та погрожують членам їх родин.

Російська так звана адміністрація заявляє, що дефіциту кадрів немає, проте інформація не відповідає дійсності, наголошують у ЦНС. Наразі станція не виробляє електроенергію й фактично є інструментом шантажу в руках росіян.

У Центрі національного спротиву зауважили, що звільнення ЗАЕС є справою часу, як і деокупація Енергодару, тому кожен причетний до захоплення ЗАЕС та тиску на її робітників понесе відповідальність. І нагадали: “при відступі росіяни не забирають своїх посіпак, адже їх життя ніхто не цінує”.

Зауважимо, Генеральний директор Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) Рафаель Гроссі на засіданні Ради Безпеки ООН заявив, що ситуація з ядерною безпекою та захищеністю на Запорізькій АЕС залишається вкрай нестабільною з дуже реальними потенційними загрозами великої аварії.

Як раніше зауважив голова Держатомрегулювання – головний державний інспектор з ядерної та радіаційної безпеки України Олег Коріков, подальша окупація Запорізької АЕС лише ускладнить стан ядерної та радіаційної безпеки на промисловому майданчику.

Він також наголошував на недопустимості порушення умов ліцензій на експлуатацію енергоблоків ЗАЕС, які мають експлуатуватися у стані “холодний зупин”. Проте російські окупанти продовжують ігнорувати умови ліцензій.

Безвідповідальні дії російських окупантів з розігріву енергоблока №4, в умовах відсутності відповідного технічного обслуговування та ремонту обладнання енергоблоків ЗАЕС, безсумнівно мають негативний вплив на безпеку ядерних установок – це несе в собі додаткові ризики відмов обладнання, систем та елементів важливих для безпеки, може ініціювати перехідні процеси, які у результаті можуть призвести до порушень нормальної експлуатації та аварій, в тому числі із важким пошкодженням ядерного палива.

Генерал-лейтенант Олександр Павлюк, командувач Сухопутних військ Збройних Сил України, повідомив, що за тиждень з 18 по 24 липня підрозділи РЕБ зірвали майже 8 тисяч завдань ворога із застосування розвідувальних БпЛА та FPV-дронів.

Станом на 22:00 в п’ятницю, 26 липня, від початку доби по всій лінії фронту кількість бойових зіткнень збільшилась до 107.

Румунія заявила, що виявила на своїй території фрагменти російських безпілотників, проте в НАТО стверджують, що не бачать ознак навмисного нападу на територію Альянсу.

Лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко привіз українським захисникам на Харківщину нову партію техніки, зокрема дрони, системи радіоелектронної боротьби, командно-штабні машини та техніку для будівництва фортифікацій.

Протягом дня, 26 липня, армія РФ здійснила 16 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 69 вибухів.