Справи Майдану: екскомандиру та трьом співробітникам «Беркуту» повідомлено про підозру

Джерело: Державне бюро розслідувань

Екскомандиру Севастопольського “Беркуту” та трьом його підлеглим, які зі зброєю в руках втекли та пішли на службу до РФ, зокрема, допомагали агресору захопити Крим, повідомлено про підозру.

Зрадники упродовж 2013–2014 років разом зі спецпризначенцями інших підрозділів “Беркуту” брали участь у силовій протидії мирним акціям протесту в Києві. Екскомандир навіть вихвалявся у засобах масової інформації про участь у розстрілі беззбройних активістів Майдану.

За його безпосередньої участі було вбито 3 учасників акцій протесту, 15 громадянам завдано тяжкі тілесні ушкодження, 60 – середньої тяжкості, 126 – легкі тілесні ушкодження.

Підозрювані в останні дні колишнього режиму разом зі своїми колегами заступили охороняти Адміністрацію президента України та у ніч з 20 на 21 лютого 2014 року додатково отримали 40 автоматів «Калашникова».

Після втечі експрезидента, та перемоги “Революції Гідності” зловмисники зі зброєю повернулись до Севастополя. На півострові, дізнавшись про розформування “Беркуту”, екскомандир “сховався” у кардіологічному відділенні місцевої лікарні та почав очікувати приходу російських агресорів до АР Крим.

Але після початку захоплення Автономної Республіки він “терміново видужав” та активно почав вербувати колишніх підлеглих для переходу на службу ворогу та сприяння РФ в подальшій окупації півострова.

За вказівкою екскомандира, одягнуті в українську форму та з привласненою зброєю, підозрювані чергували на створених агресорами блок-постах усіх автошляхів, які вели з материкової частини до півострова. Ексберкутівці без жодних повноважень оглядали транспортні засоби, перевіряли документи в громадян, що в’їжджали на півострів, не допускали туди міжнародних спостерігачів, журналістів, правоохоронців та військових, чим допомогли РФ тимчасово окупувати територію АР Крим.

За підтримку агресора, підозрювані отримали посади в окупаційних органах влади, а екскомандир Севастопольського “Беркуту” навіть був обраний сенатором до “Совету Федераций РФ”.

Фігурантам заочно повідомлено про підозру за заволодіння вогнепальною зброєю, державну зраду та умисні дії з метою зміни меж території України (ч. 2 ст. 262, ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 110 КК України), максимальне покарання за які – 15 років позбавлення волі.

Слідство клопотатиме про обрання відносно підозрюваних запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

У ДСНС повідомили, що 16 жовтня понад 40 рятувальників поповнили банк крові, котра наразі так потрібна нашим військовим.

17 жовтня президент Володимир Зеленський підписав закон “Про внесення змін до Митного кодексу щодо запровадження атестації посадових осіб митних органів” щодо “перезавантаження” митниці.

Громадянин Ірландії Роберт Діґан на псевдо Ірландець, загинув на полі бою 17 вересня, залишивши за собою спадщину хоробрості та вірності. Його побратими вшанували шлях від ірландського рейнджера до українського захисника.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 17 жовтня. З початку доби загальна кількість бойових зіткнень вздовж всієї лінії фронту зросла до 191.

Виробничі потужності української дронової індустрії збільшилися у десять разів у 2024 році проти 2023 року. Про це повідомляє відомство з посиланням на дослідження дронової індустрії від Київської школи економіки та Brave1.